Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
News

ToTeraz.pl – nowy serwis wideo od TVN dla użytkowników smartfonów

Nowy portal ToTeraz.pl to projekt stacji telewizyjnej TVN. Strona jest przeznaczona stricte dla użytkowników smartfonów i zawiera tylko materiały wideo.

Wszystkie dostępne materiały wideo na nowej stronie ToTeraz.pl trwają w przedziale od 30 sekund do minuty. Serwis jest przeznaczony na smartfony, bowiem wbudowany player jest pionowy – tak jak można kręcić wideo na urządzeniach mobilnych. Dodatkowo, materiały zawierają w sobie napisy, aby użytkownik nie był zobligowany do uruchamiania dźwięku. Według badań, użytkownicy przeglądając strony na smartfonach, częściej wyciszają urządzenie.

Według zapowiedzi stacji TVN, wkrótce pojawią się dedykowane aplikacje na systemach Android i iOS. Aktualnie, z serwisu można korzystać za pomocą przeglądarek zarówno na komputerach jak i na urządzeniach mobilnych.

Szefem projektu został Maciej Słomczyński. Warto dodać, że takie serwisy mają powodzenie na rynkach zagranicznych. W Polsce tego typu usługę możemy śledzić na Facebooku pod nazwą Wideonews. Fanpage jest prowadzony przez Agorę i posiada dosłownie takie same elementy rozpoznawcze. Dostępne są napisy, krótkie materiały wideo. Jedyną różnicą jest to, że Wideonews nie posiada pionowego playera, a korzysta z tego Facebookowego.

Tego typu serwisy to odpowiedź na trendy pojawiające się na rynku wideo. Młodzi ludzie wolą oglądać krótkie formy wideo (chyba, że są to treści fabularyzowane), a także częściej konsumują te treści na urządzeniach mobilnych. Twórcy w ten sposób wychodzą na przeciw młodym odbiorcom, którzy nie czytają newsów, tylko je oglądają.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!