NewsPolecam

To już oficjalnie! HBO Max zniknie z Polski. Co w zamian?

Medialne plotki o zniknięciu serwisu HBO Max znalazły swoje potwierdzenie u włodarzy Warner Bros. Discovery. W zamian nowy serwis Max.

Nowa platforma Max, która docelowo zastąpi HBO Max działa już na amerykańskim rynku. W Polsce musimy uzbroić się w cierpliwość, bowiem pojawi się ona późną wiosną. Oznacza to nic innego, jak całkowicie wygaśnięcie platformy HBO Max. Jakie zmiany czekają na subskrybentów?

Czym jest platforma Max?

Na rynku amerykańskim prężnie działał serwis Discovery+, który w naszym kraju był dostępny w ramach biblioteki Player. Zatem Max to nic innego, jak połączenie platform HBO Max oraz Discovery+. Dodatkowo, jak udało nam się nieoficjalnie ustalić – w serwisie Max znajdą się także treści oferowane przez TVNowski serwis Player.

Według zapewnień firmy TVN Warner Bros. Discovery, platforma Max będzie cechowała się lokalnością. Firma zamierza skupić się na produkowaniu lokalnych filmów i seriali, które docelowo będą dystrybuowane globalnie. Wyróżnikiem tego przedsięwzięcia jest fakt, że twórcy tych treści mają całkowicie skupiać się na lokalnych odbiorcach. W porównaniu do Netfliksa, nie zamierzają dostosowywać treści do globalnego widza.

Nowe pakiety i jakość treści wideo w nowym serwisie Max

Kolejną nowością oferowaną przez Max jest zróżnicowana oferta subskrypcyjna. Na amerykańskim rynku, użytkownicy mają dostęp do trzech pakietów, które różnią się nie tylko jakością materiałów, ale także dodatkowymi benefitami. Mowa m.in. o możliwości oglądania na wielu ekranach oraz oglądania ów treści w trybie offline po ich pobraniu. Nowością jest również pakiet, który kosztuje mniej niż HBO Max aktualnie, ale dostępne są bloki reklamowe. Nie wiadomo jeszcze, czy takie rozwiązanie zostanie wprowadzone na polskim rynku.

Jak czytamy na zagranicznych serwisach, użytkownicy w szczególności chwalą sobie nową jakość obrazu i dźwięku dostępnych filmów i seriali. To jest zdecydowanie największy plus zmiany z HBO Max na Max. Dodatkowo, biblioteka jest wzbogacona o materiały edukacyjne, naukowe i przyrodnicze znane z anten Discovery Channel.

Kiedy premiera Maxa?

Według zapewnień Leah Hooper (szefowej Warner Bros. Discovery ds. streamingu) oraz Gerharda Zeilera (prezesa ds. międzynarodowych w Warner Bros. Discovery), Max otworzy się na 22 rynków, w tym także w Polsce. Zadzieje się to najpóźniej w maju.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL