NewsPolecamVoD
Popularne

To już definitywny koniec serwisu VOD.pl

Firma Rignier Axel Springer Polska swego czasu sprzedała swój serwis VOD.pl do Warner Bros Discovery. Teraz nowi właściciele zdecydowali o finalnym losie platformy.

Niecałe rok temu, firma Ringier Axel Springer Polska zdecydowała się na współpracę z Warner Bros. Discovery. Efektem tej współpracy była m.in. sprzedaż serwisu VOD.pl. Właściciele TVNu zdecydowali się na ten krok, by znów móc monetyzować darmowe treści za pomocą przychodów z reklam. Jednocześnie pozostawiając swoją platformę Player całkowicie płatną.

Niezrozumiały ruch przejęcia VOD.pl przez właścicieli Playera

Specjaliści z branży wówczas zastanawiali się nad sensownością tej inwestycji. Warner Bros Discovery jednak nie chciał ponownie otwierać swojej platformy Player na reklamy i użytkowników chcący oglądać filmy i seriale za darmo. Po rebrandingu serwisu VOD.pl, rozpoczęła się marketingowa kampania, w której udział brali także poprzedni właściciele z Onetem na czele.

Teraz czas na krok wstecz. Player pochłania serwis VOD.pl

Ze względu na strategiczne cele w 2024 roku, firma Warner Bros Discovery rozpoczęła sprzątanie na naszym lokalnym rynku. Pojawienie się nowej platformy Max oraz konsolidacja z Playerem sprawiło, iż VOD.pl stał się zbędnym dodatkiem.

Użytkownicy chcący korzystać z darmowych treści VOD.pl będą przekierowywani na serwis Player, gdzie ponownie zyskają dostęp do filmów i seriali. Naturalnie będą ona przerywane przez bloki reklamowe, które ponownie wracają do platformy.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL