IPLANewsPlayer
Popularne

Szykuje się polski Netflix. Polsat i TVN współtworzą nową platformę OTT

Telewizja Polsat oraz Discovery TVN planuje stworzenie wspólnej platformy OTT. Wszystko wskazuje na to, że polscy dostawcy chcą walczyć z Netfliksem.

Cyfrowy Polsat i Discovery podpisały umowę joint venture dotyczącą utworzenia wspólnej platformy OTT. Nowy projekt miałby być dostępny w Polsce, ale także na rynkach międzynarodowych. Serwis zapewni widzom dostęp do polskich filmów, seriali, dokumentów, programów sportowych oraz rozrywkowych w jednym miejscu. W ofercie znajdzie się szeroki zakres lokalnych produkcji TVN, Polsatu, kontent zakupiony u zewnętrznych producentów, a także produkcje własne realizowane przez nowy podmiot.

Cyfrowy Polsat, Telewizja Polsat, TVN i Discovery w jednej platformie VOD

Platforma będzie podmiotem niezależnym biznesowo. Jej skala powoduje, że będzie atrakcyjną ofertą zarówno dla producentów dostarczających polski i międzynarodowy kontent, jak i dla klientów reklamowych. Model biznesowy zakłada otwartą i powszechną dostępność serwisu dla każdego internauty. Platforma będzie otwarta na współpracę z różnymi dostawcami treści. Wspólne przedsięwzięcie zostanie uruchomione po uzyskaniu zgody regulatora. Początkowo będą oferowane usługi AVOD, w dalszej kolejności planowane jest włączenie usług w modelu SVOD.

Platformy Player.pl (należąca do TVN Discovery Polska) i Ipla.tv (należąca do Cyfrowego Polsatu) pozostaną dostępne dla widzów, a ich przyszły kształt będzie określony w najbliższym czasie.

Najwyższa jakość i technologiczne rozwiązania domeną nadchodzącej platformy

Maciej Stec, Wiceprezes Zarządu ds. Strategii Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, dla mediów wypowiedział się o kwestiach technicznych. Nowy serwis ma oferować najwyższej jakości rozwiązania technologiczne oraz najlepszy polski kontent. Wszystko po to, by móc wyjść z tym projektem także poza granicami Polski. Ponadto ma być to odpowiedź na globalną konkurencję taką jak Netflix czy HBO GO.

Komentarze:

  1. Dziwny ruch, bo już jest coś takiego i nazywa się Vod.pl.
    Przecież wspólny content można zawrzeć tam.

    To pokazuje, że w przyszłości czeka nas raczej połączenie Cyfrowego Polsatu i Canal+Platforma. W dobie konkurencji serwisów streamingowych to jedynie słuszny ruch.

  2. Bez dobrego wyboru kontentu, nie wróżę im dużego sukcesu. Nawet HBO GO, ze swoimi wybitnymi produkcjami, ledwo radzi sobie z Netflixem. Plus porządna aplikacja – znowu totalna dominacja NF.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL