IPLANewsPlayer
Popularne

Szykuje się polski Netflix. Polsat i TVN współtworzą nową platformę OTT

Telewizja Polsat oraz Discovery TVN planuje stworzenie wspólnej platformy OTT. Wszystko wskazuje na to, że polscy dostawcy chcą walczyć z Netfliksem.

Cyfrowy Polsat i Discovery podpisały umowę joint venture dotyczącą utworzenia wspólnej platformy OTT. Nowy projekt miałby być dostępny w Polsce, ale także na rynkach międzynarodowych. Serwis zapewni widzom dostęp do polskich filmów, seriali, dokumentów, programów sportowych oraz rozrywkowych w jednym miejscu. W ofercie znajdzie się szeroki zakres lokalnych produkcji TVN, Polsatu, kontent zakupiony u zewnętrznych producentów, a także produkcje własne realizowane przez nowy podmiot.

Cyfrowy Polsat, Telewizja Polsat, TVN i Discovery w jednej platformie VOD

Platforma będzie podmiotem niezależnym biznesowo. Jej skala powoduje, że będzie atrakcyjną ofertą zarówno dla producentów dostarczających polski i międzynarodowy kontent, jak i dla klientów reklamowych. Model biznesowy zakłada otwartą i powszechną dostępność serwisu dla każdego internauty. Platforma będzie otwarta na współpracę z różnymi dostawcami treści. Wspólne przedsięwzięcie zostanie uruchomione po uzyskaniu zgody regulatora. Początkowo będą oferowane usługi AVOD, w dalszej kolejności planowane jest włączenie usług w modelu SVOD.

Platformy Player.pl (należąca do TVN Discovery Polska) i Ipla.tv (należąca do Cyfrowego Polsatu) pozostaną dostępne dla widzów, a ich przyszły kształt będzie określony w najbliższym czasie.

Najwyższa jakość i technologiczne rozwiązania domeną nadchodzącej platformy

Maciej Stec, Wiceprezes Zarządu ds. Strategii Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, dla mediów wypowiedział się o kwestiach technicznych. Nowy serwis ma oferować najwyższej jakości rozwiązania technologiczne oraz najlepszy polski kontent. Wszystko po to, by móc wyjść z tym projektem także poza granicami Polski. Ponadto ma być to odpowiedź na globalną konkurencję taką jak Netflix czy HBO GO.

Tagi

Komentarze:

  1. Dziwny ruch, bo już jest coś takiego i nazywa się Vod.pl.
    Przecież wspólny content można zawrzeć tam.

    To pokazuje, że w przyszłości czeka nas raczej połączenie Cyfrowego Polsatu i Canal+Platforma. W dobie konkurencji serwisów streamingowych to jedynie słuszny ruch.

  2. Bez dobrego wyboru kontentu, nie wróżę im dużego sukcesu. Nawet HBO GO, ze swoimi wybitnymi produkcjami, ledwo radzi sobie z Netflixem. Plus porządna aplikacja – znowu totalna dominacja NF.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: