NetflixNews

Nowy system oceniania materiałów w serwisie Netflix

Netflix usprawnia system spersonalizowanych sugestii, tak aby odnalezienie ciekawego materiału nie trwało dłużej niż parę chwil.

Od teraz subskrybenci platformy Netflix będą mogli w szybszy i łatwiejszy sposób ocenić filmy i seriale. Firma poinformowała o wycofaniu systemu z tzw. pięcioma gwiazdkami. W zamian użytkownik będzie miał do wyboru tylko dwie opcje – kciuk w górę, lub w dół. Ten pierwszy oznaczać będzie, że dany materiał nam się spodobał, zaś drugi – niekoniecznie.

Materiały, które oznaczymy kciukiem w dół nadal będą dostępne do wyszukania przez użytkownika. Niemniej, materiał nie będzie już eksponowany na stronie głównej. 

Każde naciśnięcie przez subskrybenta kciuka w górę albo w dół pozwoli Netfliksowi lepiej poznać indywidualne upodobania, dzięki czemu firma będzie mogła jeszcze trafniej przewidywać, które tytuły spodobają się widzowi.

Oznaczana liczbą gwiazdek ocena, która jest teraz wyświetlana obok każdego tytułu, zostaje zastąpiona procentowym wskaźnikiem trafności. Wyrażona przez niego wartość pokazuje, w oparciu o prywatne upodobania użytkownika, w jakim stopniu dany materiał ma szansę jego zainteresować. Wskaźnik jest wyliczany w sposób automatyczny, z wykorzystaniem algorytmów, które służą do analizy indywidualnych nawyków i zachowań użytkownika. Nie stanowi on natomiast miary ogólnej popularności tytułu w serwisie.

W trakcie testów nowego systemu ocen korporacja zaobserwowała, że liczba ocenianych tytułów wzrosła o imponujące 200%.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL