News

Kanały telewizyjne History i Lifetime z własnymi serwisami VOD. Wkrótce w Polsce?

Stacje telewizyjne  z grupy A+E Networks – History i Lifetime posiadają dwa serwisy VOD, które najprawdopodobniej zadebiutują w Polsce.

Serwisy VOD od koncernu A+E Networks aktualnie działają na rynku amerykańskim i kanadyjskim. Platformy History Vault i Lifetime Movie Club oferują dostęp do treści dostępnych w ramówkach telewizyjnych tych stacji.  Grupa medialna planuje wejść na europejskie rynki, ekspansja rozpocznie się od Wielkiej Brytanii. Jak dowiedział się serwis WirtualneMedia, Polska może być jednym z pierwszych europejskich państw, które otrzyma dostęp do serwisów VOD.

Jak zapewniają przedstawiciele kanałów telewizyjnych, firma aktualnie przygląda się rynkom i prowadzi rozmowy z lokalnymi podmiotami. I podkreślają, że platformy będą oferowane przede wszystkim widzom telewizji naziemnej.

Serwisy VOD: History Vault i Lifetime Movie Club

Obie platformy są oferowane w modelu subskrypcyjnym podobnie jak w serwisie Netflix. Użytkownik opłaca stałą kwotę i otrzymuje nielimitowany dostęp do treści w ramach miesięcznego cyklu. W serwisach znajdują się programy i seriale emitowane w stajach telewizyjnych. History i Lifetime to dwa największe kanały linearne oferowane przez grupę medialną A+E Networks.

Izabella Willey, Dyrektor generalna A+E Networks UK w Europie Środkowo-Wschodniej w rozmowie z WirtualnymiMediami powiedziała:

History Vault i Lifetime Movie Club są odpowiednio sprofilowane i zaspokajające oczekiwania konsumentów nastawionych na historię i filmy. Będziemy udostępniać za ich pośrednictwem kontent wyprodukowany przez nasz koncern, który można oglądać w dowolnym momencie. Chciałabym, aby Polska była jednym z pierwszych rynków w Europie, w którym pojawią się te aplikacje.

Koncern chciałbym trafić ze swoimi serwisami do osób, które nie posiadają telewizji kablowej ani satelitarnej. To widzowie telewizji naziemnej mają być najbardziej skuszeni ofertą programową History i Lifetime. Jeśli nie chcą płacić drogi abonament, mogą opłacać subskrypcje i oglądać to co chcą.

Crime & Investigation także z platofrmą VOD

A+E Networks ma w planach utworzenie kolejnego serwisu z  ofertą dochodzeniowo-śledczą znaną z telewizyjnego kanału Crime & Investigation. Na chwilę obecną są to plany, które zostaną wdrożone najprawdopodobniej po globalnej ekspansji obecnych platform. Jeśli strategia okaże się sukcesem, trzecia aplikacja prawie na pewno powstanie.

Wejście platform do Polski zależy od rozmów z lokalnymi partnerami. Firma nie ujawnia debiutu i nie wie, czy serwisy zostaną uruchomione jeszcze w tym roku.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL