NewsShowMax

Smarzowski i ShowMax wyprodukują polski serial „Gry o Tron”?

Wojtek Smarzowski w wywiadzie dla serwisu ShowMax i radia TOK FM wypowiedział się na temat realizacji seriali o Piastach. Sprawdź szczegóły.

Kilka dni temu Wojtek Smarzowski w rozmowie z Arkadiuszem Jakubikiem dla fanów serwisu ShowMax zajawił temat o nowym projekcie. Zobacz wywiad TUTAJ. Teraz w wywiadzie dla radia TOK FM rozwinął swoją myśl o serialu, w którym akcja będzie działa się w wczesnym średniowieczu.

Smarzowski zdradził, iż chciałby wyreżyserować serial o wczesnym średniowieczu, tj. o początkach państwa polskiego. W wywiadzie podkreślił, że interesują go wątki polityczne, sensacyjno-miłosne, a co najważniejsze, wątki o wierzeniach słowiańskich.

W rozmowie z dziennikarzem radiowym, reżyser powiedział:

Na razie pracują szare komórki w mojej głowie i w głowie Wojtka Rzehaka, z którym razem to piszemy. Chyba jesteśmy ustawieni na trzy sezony i szukamy pieniędzy, ponieważ to przedsięwzięcie jest karkołomne, bardzo kosztowne, międzynarodowe, z aktorami z całej Europy.

Podczas kolejnych pytań, Smarzowski odniósł się do współpracy z serwisem ShowMax. Reżyser twierdzi, że platforma VOD ma duże zaplecze finansowe, co daje ogromną nadzieję na dobre produkcje w Polsce.

To jest taki projekt, w który wejdę na pięć, sześć lat. I jeżeli teraz przygotuję sobie grunt, będę mógł pracować etapami. Dlatego próbuję skoordynować różnego rodzaju ruchy produkcyjno-finansowe, które zapewniłyby nam bezpieczeństwo i wiarę, że ten serial zrobimy.

Czy Smarzowski i ShowMax zrobią serial o Piastach? I czy będzie to polski odpowiednik „Gry o Tron” od HBO? Sam zainteresowany twierdzi, że porównanie z tytułem, który odniósł sukces na światowej arenie jest nie na miejscu. Jednak wierzy, że w Polsce jest miejsce na dobre i ambitne seriale.

Serial będzie produkowany najwcześniej w 2018 roku, zanim zaczną się zdjęcia, reżyser będzie chciał zrealizować jeden czy dwa projekty dotykające współczesnej historii.

 

Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: