NewsSkyshowtime
Popularne

Skyshowtime zbliża się do Polski. Oto co wiemy o nowej platformie VOD

Nowa platforma VOD Skyshowtime zbliża się wielkimi krokami do naszego kraju. Wszystko co wiemy o platformie VOD w jednym miejscu. Sprawdź!

Długo zapowiadana platforma VOD Skyshowtime niebawem zadebiutuje w Polsce. Według oficjalnych informacji, będzie to już w lutym br., choć konkretnej daty jeszcze nie znamy.  Z kolei według nieoficjalnych informacji, subskrypcja ma być tańsza niż u bezpośrednich konkurentów takich jak Disney+ czy HBO MAX.

Skyshowtime w Polsce już od lutego 2023 roku

Podczas konferencji Skyshowtime, usłyszeliśmy iż platforma w Polsce zadebiutuje w lutym br. W tym okresie platforma VOD ma pojawić się w 10 krajach europejskich, w tym m.in. Hiszpanii. Według najnowszych doniesień, w tamtym kraju platforma zadebiutuje 14 lutego br., co może być cenną wskazówką dla naszych użytkowników.

W bibliotece serwisu VOD znajdziemy filmy, seriale oraz programy telewizyjne od takich dystrybutorów jak Universal, Dream Works, Sky, Peacock, Nickelodeon, Showtime, Paramount+ oraz Paramount Pictures.

Nowa platforma Skyshowtime tańsza od Disney+, HBO MAX i Netflix?

Przedstawiciele Skyshowtime na razie nie odpowiadają na szczegóły dotyczące platformy. Nie wiemy zatem kiedy dokładnie oferta zostanie zaprezentowana. Według Mateusza Zaczyka z serwisu Filmozercy.com, subskrypcja w Skyshowtime wyniesie 24,99 zł, a w skali roku 199,90 zł. Patrząc na konkurencję w postaci Disney+ czy HBO MAX, jest to nieco tańsza alternatywa.

Doniesienia te mogą mieć w sobie pierwiastek prawdy, kiedy spojrzymy na zagraniczne rynki, gdzie Skyshowtime już funkcjonuje. Po przeliczeniu na nasze złotówki, koszt szacowany byłby w granicach od 24 do 34 zł.

Szansa na produkcje, które do tej pory nie były dostępne w Polsce

Największym nieobecnym hitem w Polsce jest z pewnością serial „Yellowstone”, którego pobieżnie można porównać do „Sukcesji” od HBO MAX.

Serial „Yellowstone” koncentruje się na historii rodziny Duttonów, która jest właścicielem olbrzymiego rancza graniczącego z rezerwatem Indian, terenami deweloperów oraz parkiem narodowym Yellowstone. Każda ze stron jest zainteresowana ziemią, którą posiada John Dutton (Kevin Costner). John jest jednak gotów walczyć o swoje dziedzictwo z pomocą swojej córki Beth (Kelly Reilly) i trzech synów Jamiego (Wes Bentley), Kayce’ego (Luke Grimes) i Lee (Dave Annable).

Na podstawie tego serialu powstały dwa spin-offy „1883” oraz „1923”, opowiadające o przodkach rodziny Duttonów.

Wśród popularnych seriali, których aktualnie na próżno szukać w serwisach VOD są takie seriale jak „Californication” czy „Ray Donovan”. Oba tytuły były już dostępne na naszym rynku, zniknęły najprawdopodobniej po tym, jak Skyshowtime zabezpieczał prawa do swoich produkcji.

HBO MAX sprzedaje swoje produkcje dla nowej platformy VOD

Skyshowtime poinformował media o nabyciu 21 lokalnych produkcji od Warner Bros Discovery, czyli twórców platformy HBO MAX. Wśród zakupionych tytułów znajdziemy przede wszystkim polską produkcję, która ostatecznie nie ujrzała światła dziennego. Mowa oczywiście o „Warszawiance” z Borysem Szycem w roli głównej.

Opowiada ona o tragikomicznych przygodach czterdziestoletniego playboya, który walczy z rzeczywistością próbując uchwycić sens swojego istnienia we współczesnym świecie. W serialu występują m.in. Borys Szyc, Zofia Wichłacz, Ilona Ostrowska, Paulina Gałązka, Piotr Polak, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Jan Peszek, Marta Ścisłowicz, Marianna Zydek, Jakub Wieczorek, Tomasz Włosok, Agnieszka Podsiadlik, Maja Pankiewicz i Milena Goździela. Scenariusz napisał Jakub Żulczyk, a reżyserem jest Jacek Borcuch.

Na łączną liczbę 168 odcinków i ponad 150 godzin materiałów składają się także takie serial jak „ID” (Finlandia i Szwecja), „The Winner” (Czechy i Słowacja) oraz drugi sezon serialu „Tak czy owak” (Hiszpania). Do tej listy dołączyć można tytuły, które już miały premierę w HBO MAX. Mowa o takich produkcjach jak „Miasto niedźwiedzia” (Szwecja), „Przybysze” (Norwegia), „Kamikaze” (Dania), „Pożądanie” (Szwecja) i „Informator” (Węgry). Nie zabraknie również seriali cenionych przez fanów z całego świata: „Sin Novedad” (Hiszpania), „Módl się, słuchaj i zabijaj” (Szwecja), „Prawdziwa gwiazda” (Rumunia), „Nieświadomi” (Czechy), „Ruxx” (Rumunia), „Foodie Love” (Hispania), „Sukces” (Chorwacja), „Trefny szmal” (Rumunia), „Hackerville” (Rumunia), „Głodni razem” (Czechy), „Cała reszta” (Hiszpania), „Witamy na odludziu” (Norwegia).

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL