NetflixNews

Netflix: Silne kobiety rządzą! Krótka historia serialowych bohaterek

Silne, odważne, mądre, wytrwałe i z charakterem – takie właśnie są bohaterki z znanych seriali dostępnych w serwisie Netflix.

Amerykańska platforma Netflix zaprasza na przegląd krótkich historii o bohaterkach z seriali. Jessica Jones i jej supermoce, królowa Elżbieta II władająca imperium czy nieugięta Claire Underwood – to tylko niektóre z nich! Dzień Kobiet to dobra okazja, aby przyjrzeć się sylwetkom silnych kobiecych charakterów.

Królowa Elżbieta II w The Crown
The Crown Season 1

Niektóre z nas rządzenie mają we krwi.

Księżniczka Elżbieta Windsor po śmierci ojca Króla Jerzego VI w wieku 26 lat obejmuje panowanie nad imperium brytyjskim i musi udźwignąć ciężar korony spoczywającej na jej głowie. Zupełnie nieprzygotowana do nowej roli, wciąż opłakująca śmierć swojego ojca, zmuszona jest udowodnić wpływowym politykom (bez wyjątku mężczyznom) z premierem Winstonem Churchillem na czele, że potrafi podejmować decyzje godne następczyni tronu. Ale The Crown to nie tylko polityczne intrygi, wielka historia i zmagania nowej królowej z kilkusetletnią tradycją monarchii. To także życie codzienne – kłótnie z mężem, trudne relacje z siostrą i próba odnalezienia siebie pod ciążącą coraz bardziej koroną. Podczas jednej z audiencji Elżbieta II odpowiada Churchillowi na zarzuty: Tak, jestem królową, ale jestem też kobietą i żoną! The Crown pokazuje, że wszystkie kobiety – z berłem czy bez – mierzą się z podobnymi przeciwnościami. Dzisiaj każda z nas jest królową! Serial The Crown dostępny tylko na platformie Netflix.

Jessica Jones w Marvel’s Jessica Jones
Marvel’s Jessica Jones

Dzięki nadprzyrodzonej sile potrafimy radzić sobie z sytuacjami bez wyjścia.

Jessica Jones obdarzona jest niezwykłymi mocami, które wykorzystuje do walki ze złem – ma nadludzką siłę i potrafi bardzo wysoko skakać, ale jej największą supermocą jest umiejętność poradzenia sobie z demonami z przeszłości. Serial Marvela produkcji Netfliksa nie jest kolejną opowieścią o herosie z peleryną. To mroczna historia o wychodzeniu z traumy i układaniu sobie życia na nowo po toksycznej i niebezpiecznej relacji. To wreszcie mocne przesłanie o sile kobiet, płynące z ekranów i inspirujące nas wszystkie do brania spraw we własne ręce! Serial Jessica Jones dostępny jest tylko na platformie Netflix.

Claire Underwood w House of Cards
House of Cards

Odwaga i ambicja pozwalają nam dojść na szczyt.

W serialu House of Cards Claire Underwood towarzyszy swojemu mężowi Francisowi w drodze na szczyty władzy. Staje się jego motywacją i oparciem. Frank, wspólnie z Claire, która ma niemniejsze aspiracje, pną się po politycznej drabinie i nie cofną się przed niczym, aby utrzymać się na jej szczycie. Bo przecież Za każdym wielkim mężczyzną stoi kobieta z krwią na rękach. Piąty sezon House of Cards będzie dostępny już 30. maja tylko na platformie Netflix.

Galina „Red” Reznikov w Orange Is The New Black
Orange is the New Black

My, kobiety, umiemy rządzić innymi i dowodzić od wewnątrz.

„Ruda” jest szefową kuchni i to ona decyduje, która ze współwięźniarek dostanie kolację, a która pójdzie spać głodna. To ona wzbudza szacunek, potrafi przyciągnąć do siebie innych i skompletować prawdziwą „armię”. Ile silnych kobiecych charakterów może pomieścić jeden serial i jedno więzienie? Sprawdźcie! Piąty sezon Orange Is The New Black 9 czerwca tylko na platformie Netflix.

Lorelai Gilmore w Kochanych kłopotach
GILMORE GIRLS

Jesteśmy zwariowanymi buntowniczkami.

Lorelai to postać z charakterem – dowcipna i beztroska a zarazem niezwykle zaradna. W młodym wieku zachodzi w ciążę i postanawia odciąć się od apodyktycznych rodziców. Decydując się na krok w dorosłość, którym była wyprowadzka z domu i wzięcie całkowitej odpowiedzialności za siebie i swoją córkę, Lorelai wykazała się niezwykłą odwagą. Postanowiła rządzić własnym życiem według swoich potrzeb i wybrała inną przyszłość niż zaplanowali dla niej bogaci rodzicie. Aktualnie wychowuje nastoletnią córkę, prowadzi własny hotel, uwielbia kofeinę i niezdrowe jedzenie. Jak poradzić sobie z kłopotami? To powiedzą Ci tylko kobiety. Serial Kochane Kłopoty: rok z życia dostępny tylko na platformie Netflix.

#OnaRządzi to akcja przygotowana specjalnie na Dzień Kobiet:

Dodatkowo Magdalena Danaj z Porysunków przygotowała kilka kobiecych postaci w innym wydaniu:

Dedykowana kategoria została opublikowana pod TYM adresem.

Wszystkie tytuły objęte promocją na Dzień kobiet znajdują się TUTAJ.Tagi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź także
Close
Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: