NetflixNews

Netflix: Silne kobiety rządzą! Krótka historia serialowych bohaterek

Silne, odważne, mądre, wytrwałe i z charakterem – takie właśnie są bohaterki z znanych seriali dostępnych w serwisie Netflix.

Amerykańska platforma Netflix zaprasza na przegląd krótkich historii o bohaterkach z seriali. Jessica Jones i jej supermoce, królowa Elżbieta II władająca imperium czy nieugięta Claire Underwood – to tylko niektóre z nich! Dzień Kobiet to dobra okazja, aby przyjrzeć się sylwetkom silnych kobiecych charakterów.

Królowa Elżbieta II w The Crown
The Crown Season 1

Niektóre z nas rządzenie mają we krwi.

Księżniczka Elżbieta Windsor po śmierci ojca Króla Jerzego VI w wieku 26 lat obejmuje panowanie nad imperium brytyjskim i musi udźwignąć ciężar korony spoczywającej na jej głowie. Zupełnie nieprzygotowana do nowej roli, wciąż opłakująca śmierć swojego ojca, zmuszona jest udowodnić wpływowym politykom (bez wyjątku mężczyznom) z premierem Winstonem Churchillem na czele, że potrafi podejmować decyzje godne następczyni tronu. Ale The Crown to nie tylko polityczne intrygi, wielka historia i zmagania nowej królowej z kilkusetletnią tradycją monarchii. To także życie codzienne – kłótnie z mężem, trudne relacje z siostrą i próba odnalezienia siebie pod ciążącą coraz bardziej koroną. Podczas jednej z audiencji Elżbieta II odpowiada Churchillowi na zarzuty: Tak, jestem królową, ale jestem też kobietą i żoną! The Crown pokazuje, że wszystkie kobiety – z berłem czy bez – mierzą się z podobnymi przeciwnościami. Dzisiaj każda z nas jest królową! Serial The Crown dostępny tylko na platformie Netflix.

Jessica Jones w Marvel’s Jessica Jones
Marvel’s Jessica Jones

Dzięki nadprzyrodzonej sile potrafimy radzić sobie z sytuacjami bez wyjścia.

Jessica Jones obdarzona jest niezwykłymi mocami, które wykorzystuje do walki ze złem – ma nadludzką siłę i potrafi bardzo wysoko skakać, ale jej największą supermocą jest umiejętność poradzenia sobie z demonami z przeszłości. Serial Marvela produkcji Netfliksa nie jest kolejną opowieścią o herosie z peleryną. To mroczna historia o wychodzeniu z traumy i układaniu sobie życia na nowo po toksycznej i niebezpiecznej relacji. To wreszcie mocne przesłanie o sile kobiet, płynące z ekranów i inspirujące nas wszystkie do brania spraw we własne ręce! Serial Jessica Jones dostępny jest tylko na platformie Netflix.

Claire Underwood w House of Cards
House of Cards

Odwaga i ambicja pozwalają nam dojść na szczyt.

W serialu House of Cards Claire Underwood towarzyszy swojemu mężowi Francisowi w drodze na szczyty władzy. Staje się jego motywacją i oparciem. Frank, wspólnie z Claire, która ma niemniejsze aspiracje, pną się po politycznej drabinie i nie cofną się przed niczym, aby utrzymać się na jej szczycie. Bo przecież Za każdym wielkim mężczyzną stoi kobieta z krwią na rękach. Piąty sezon House of Cards będzie dostępny już 30. maja tylko na platformie Netflix.

Galina „Red” Reznikov w Orange Is The New Black
Orange is the New Black

My, kobiety, umiemy rządzić innymi i dowodzić od wewnątrz.

„Ruda” jest szefową kuchni i to ona decyduje, która ze współwięźniarek dostanie kolację, a która pójdzie spać głodna. To ona wzbudza szacunek, potrafi przyciągnąć do siebie innych i skompletować prawdziwą „armię”. Ile silnych kobiecych charakterów może pomieścić jeden serial i jedno więzienie? Sprawdźcie! Piąty sezon Orange Is The New Black 9 czerwca tylko na platformie Netflix.

Lorelai Gilmore w Kochanych kłopotach
GILMORE GIRLS

Jesteśmy zwariowanymi buntowniczkami.

Lorelai to postać z charakterem – dowcipna i beztroska a zarazem niezwykle zaradna. W młodym wieku zachodzi w ciążę i postanawia odciąć się od apodyktycznych rodziców. Decydując się na krok w dorosłość, którym była wyprowadzka z domu i wzięcie całkowitej odpowiedzialności za siebie i swoją córkę, Lorelai wykazała się niezwykłą odwagą. Postanowiła rządzić własnym życiem według swoich potrzeb i wybrała inną przyszłość niż zaplanowali dla niej bogaci rodzicie. Aktualnie wychowuje nastoletnią córkę, prowadzi własny hotel, uwielbia kofeinę i niezdrowe jedzenie. Jak poradzić sobie z kłopotami? To powiedzą Ci tylko kobiety. Serial Kochane Kłopoty: rok z życia dostępny tylko na platformie Netflix.

#OnaRządzi to akcja przygotowana specjalnie na Dzień Kobiet:

Dodatkowo Magdalena Danaj z Porysunków przygotowała kilka kobiecych postaci w innym wydaniu:

Dedykowana kategoria została opublikowana pod TYM adresem.

Wszystkie tytuły objęte promocją na Dzień kobiet znajdują się TUTAJ.Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL