NewsShowMax

ShowMax ma trudności z wejściem na polski rynek?

Twórcy ShowMax rozpoczęli rozmowy na polskim rynku już ponad rok temu – ustalił serwis VODnews.pl. Dlaczego wciąż tak mało wiemy?

Niedawno informowaliśmy o nowym dostawcy VOD (więcej tutaj), który wielkimi krokami szykuje się do zaoferowania usługi na naszym rynku. Jak dowiedział się serwis VODnews.pl, twórcy afrykańskiej usługi streamingowej o wejście na polski rynek zaczęli rozważać już ponad rok temu.

Dlaczego to tak długo trwa?

Odpowiedzi na postawione pytanie póki co – nie ma. Nie dotarliśmy jeszcze do potwierdzonych informacji. Z naszych obserwacji wynika, że firma może mieć dylemat związany z prawami licencyjnymi. Wejście Netflixa do Polski mogło pokrzyżować plany twórców ShowMax. Także niedawna premiera Amazona Prime, mimo swej ubogiej biblioteki, może mieć wpływ na przebieg rozmów z dostawcami kontentu.

HBO się wyłamie?

W bazie dostawców współpracujących z ShowMax można znaleźć m.in HBO. Firma na chwilę obecną nie zamierza (lub o czymś nie wiemy?) wprowadzić uwolnionej usługi HBO Now od operatorów telekomunikacyjnych i platform cyfrowych.

Jakiś czas temu, kiedy usługa HBO Now wchodziła do europejskich krajów, polscy przedstawiciele odnieśli się do tych rewelacji. Zapowiedzieli, że obserwują zmiany i być może w przyszłości będą mogli zaoferować taki dostęp do serwisu.

Współpraca z HBO, chociaż w niewielkim stopniu, mógłby wyróżnić ShowMax na tle konkurencji działającej już w Polsce.

Końcowy etap?

Afrykańska firma jest na etapie finalizowania rozmów i wybrania domu mediowego do obsługi polskiego rynku. Ta informacja może świadczyć o tym, że z usługi ShowMax wkrótce będziemy mogli skorzystać.

Tagi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close