NewsShowMax

Mroczno i nostalgicznie w sierpniu na platformie Showmax

Ramówka sierpniowa na platformie Showmax będzie wyjątkowa, wszystko za sprawą oryginalnego serialu „Rojst”. Co jeszcze zobaczymy w ofercie?

Sierpień w serwisie Showmax zapowiada iście mroczny i klimatyczny powrót do czasów PRLu w Polsce. Wszystko za sprawą mega premiery serialu „Rojst„. W bibliotece pojawią się nowe odcinki spin-offu „Żony idealnej”, tj. „Sprawa idealna„. W tym miesiącu pojawi się także drugi sezon serialu „Dorwać małego” oraz nowe skecze polskich kabaretów. Niezabranie również filmowych hitów, w tym „Zgoda” opowiadająca o miłości w ciężkich czasach. Wśród filmowych premier zobaczymy także trylogię „Powrotu do przyszłości” oraz ambitna opowieść o słynnym reżyserze „Roman Polański. Ścigany i pożądany„. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem.

Pierwszy, polski i oryginalny serial Showmax „Rojst” już niebawem!

(…) nie licząc kontynuacji filmowych Patryka Vegi.

Największą premierą w Showmax będzie polska produkcja oryginalna „Rojst” (od 19 sierpnia). Lata 80. w Polsce – sam środek ponurego krajobrazu pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem. W niedużym, zapomnianym mieście gdzieś na południowym zachodzie Polski dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor, Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Im bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowym rojście – bagnie, z którego trudno się wydostać.

Szczegóły oryginalnego serialu Showmax „Rojst” >>

Zwiastun serialu „Rojst”

„Sprawa idealna”, czyli spin-off serialu „Żona idealna”

Kolejną serialową premierą jest „Sprawa idealna” (od 2 sierpnia), jeden z tych kultowych seriali, które po zakończeniu emisji zostawiły wiernych fanów w nieukojonym żalu. Pierwszy sezon „Sprawy idealnej” skupia się na postaci Diane Lockhart (znana z oryginału Christine Baranski), która zatrudnia w swojej kancelarii chrześnicę Maię (Rose Leslie). Życie obu pań szybko staje na głowie, ponieważ w ślad za przekrętem ojca Mai, Diane traci pracę i zostaje zmuszona do znalezienia innej kancelarii. Wkrótce wraz z Maią trafia do nowego miejsca prowadzonego przez afroamerykańskich prawników. Pracuje tam też Lucca Quinn (Cush Jumbo), dawna podwładna Diane, a później jej konkurentka.

Drugi sezon „Dorwać małego” już w serwisie od 13 sierpnia

Drugi miesiąc wakacji w Showmaxie to także drugi sezon serialu „Dorwać małego” (od 13 sierpnia), opartego luźno na powieści Elmore’a Leonarda. Głównym bohaterem jest Miles (Chris O’Dowd), przestępca na usługach Amary (Lidia Porto), wielkiej szychy kartelu. Jego codziennością jest likwidowanie dłużników i przeciwników swojej szefowej – czasem musi kogoś nastraszyć, czasem zabić, czasem zorganizować coś na boku czy ukryć zwłoki…

Drugi sezon kontynuuje historię rozpoczętą w premierowej odsłonie. Czego możemy się po niej spodziewać? Zapewne podobnej jazdy bez trzymanki i estetyki charakterystycznej dla przewrotnego i nieoczywistego kina gangsterskiego. W serialu pojawi się kilka nowych twarzy. W produkcji zadebiutują między innymi Alex Sawyer (The End of the F***ing World) i Sonya Walger (Zagubieni). Ten pierwszy zagra Davida Oumou, aktora, który wykonuje najbardziej mizerne prace do czasu, gdy pewne dziwaczne morderstwo sprawia, że światło reflektorów pada właśnie na niego, czyniąc go gwiazdą. Walger natomiast zagra Lilę z kartelu Los Angeles, który konkuruje z grupą Amary. W przeciwieństwie do przestępców z Nevady, Lila jest skuteczna bez zabijania ludzi.

Polskie kabarety i nowości filmowe na platformie Showmax. „Zgoda” największą premierą

W ofercie Showmax dostępne są także polskie kabarety. Serwis przygotował selekcję najlepszych występów największych grup kabaretowych w Polsce. Rozśmieszają Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Ani Mru-Mru, Łowcy.B, Kabaret Młodych Panów, Grupa MoCarta i inni.

Showmax nie zapomina także o kinomanach. Jedną z premier będzie polski film „Zgoda” (15 sierpnia). Jakub Gierszał, Zofia Wichłacz i Julian Świeżewski w opowieści o miłości w nieludzkich czasach. Zgoda to obóz pracy dla Niemców, Ślązaków i Polaków utworzony w 1945 roku przez UB. To właśnie tam zatrudnia się jako wartownik Franek, próbujący za wszelką cenę odnaleźć Annę, w której jest zakochany. To tutaj również przebywa jego przyjaciel sprzed wojny, Niemiec Erwin, również darzący dziewczynę uczuciem. Trójka ta staje przed wielkim wyzwaniem. Jak uratować miłość i zachować przyjaźń w świecie, w którym rządzi terror i zbrodnia? Film Zgoda w reżyserii młodego twórcy, Macieja Sobieszczańskiego, epatuje brutalnym realizmem, okrucieństwem i bezkompromisową dosłownością, pokazując mechanizmy zbrodniczego systemu. Obraz z pewnością spodoba się miłośnikom estetyki proponowanej przez Wojciecha Smarzowskiego.

Czas zobaczyć ponownie trylogię „Powrotu do przyszłości”

Dla fanów science fiction m.in. trylogia „Powrót do przyszłości” (od 2 sierpnia), „Super 8” (od 2 sierpnia), „Istota” (od 9 sierpnia) oraz „Ludzkie dzieci” (od 23 sierpnia).

Komedie na wakacje od Showmax to: „Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus” (od 2 sierpnia), „Państwo młodzi: Chuck i Larry” (od 9 sierpnia), „Okrucieństwo nie do przyjęcia” (od 23 sierpnia) oraz „Zakochany Szekspir” (od 30 sierpnia).

Dla fanów mocnego kina: „Oszukana” (od 15 sierpnia), „Safe House” (od 15 sierpnia), „Skazany” (od 23 sierpnia) oraz „Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej” (od 30 sierpnia).

Nie zabraknie także ambitnych opowieści w filmach „Roman Polański. Ścigany i pożądany” (od 15 sierpnia) oraz „Chłopiec A” (od 23 sierpnia). Pozostałe filmowe propozycje to m.in. „Ja, ty i on” (od 9 sierpnia), „Hot Fuzz – Ostre psy” (od 9 sierpnia) oraz „Sztuka zrywania” (od 15 sierpnia).

Z kolei od 30 sierpnia w Showmax klasyka Woody’ego Allena: „Bananowy czubek„, „Hannah i jej siostry„, „Manhattan„, „Purpurowa róża z Kairu„.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL