NewsShowMax

ShowMax nieoficjalnie zapowiada wyższą jakość filmów

W serwisie ShowMax można odtworzyć materiały maksymalnie w jakości 720p. Na Facebooku, firma potwierdziła, iż wkrótce pojawi się nowa jakość obrazu.

Podczas konferencji prasowej z okazji startu usługi ShowMax w Polsce, Maciej Sojka odniósł się do zapytań o dostępność jakości obrazu. Przedstawiciel polskiego oddziału skomentował wówczas, iż krajowe łącza nie pozwalają na płynne oglądanie w jakości FullHD. Niemniej jednak, aby zaspokoić dziennikarzy, potwierdził, że firma ma w planach wyższy standard jakości w 1080p.

W jednym z opublikowanych postów na fanpage’u ShowMax Polska, klient skomentował działanie serwisu i wspomniał o możliwości dostępu do wyższego standardu obrazu. Prowadzący profil firmy w odpowiedzi na komentarz, potwierdził nieoficjalnie: Jakość 1080p pojawi się wkrótce!

Afrykańska platforma VOD najprawdopodobniej podjęła decyzję o wdrożeniu nowej jakości obrazu ze względu na nacisk klientów, a także na konkurencję. Netflix w standardowym pakiecie oferuje dwie jakości obrazu, w tym 1080p. W najwyższej ofercie natomiast, jakość ta sięga już do poziomu 4K, czyli Ultra HD.

Oglądanie w jakości HD sprzyja na urządzeniach mobilnych – smartfonach i tabletach. Ze względu na małe ekrany i mobilny transfer, jakość ta okazuje się być najlepszym rozwiązaniem. Problem pojawia się wówczas, kiedy chcemy obejrzeć na dużym monitorze komputera bądź na ekranie telewizora. Tym bardziej, że dla niektórych oglądanie w serwisach VOD na telewizorach to alternatywa dla tradycyjnego modelu konsumpcji telewizji.

Tagi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: