NewsShowMax

ShowMax nieoficjalnie zapowiada wyższą jakość filmów

W serwisie ShowMax można odtworzyć materiały maksymalnie w jakości 720p. Na Facebooku, firma potwierdziła, iż wkrótce pojawi się nowa jakość obrazu.

Podczas konferencji prasowej z okazji startu usługi ShowMax w Polsce, Maciej Sojka odniósł się do zapytań o dostępność jakości obrazu. Przedstawiciel polskiego oddziału skomentował wówczas, iż krajowe łącza nie pozwalają na płynne oglądanie w jakości FullHD. Niemniej jednak, aby zaspokoić dziennikarzy, potwierdził, że firma ma w planach wyższy standard jakości w 1080p.

W jednym z opublikowanych postów na fanpage’u ShowMax Polska, klient skomentował działanie serwisu i wspomniał o możliwości dostępu do wyższego standardu obrazu. Prowadzący profil firmy w odpowiedzi na komentarz, potwierdził nieoficjalnie: Jakość 1080p pojawi się wkrótce!

Afrykańska platforma VOD najprawdopodobniej podjęła decyzję o wdrożeniu nowej jakości obrazu ze względu na nacisk klientów, a także na konkurencję. Netflix w standardowym pakiecie oferuje dwie jakości obrazu, w tym 1080p. W najwyższej ofercie natomiast, jakość ta sięga już do poziomu 4K, czyli Ultra HD.

Oglądanie w jakości HD sprzyja na urządzeniach mobilnych – smartfonach i tabletach. Ze względu na małe ekrany i mobilny transfer, jakość ta okazuje się być najlepszym rozwiązaniem. Problem pojawia się wówczas, kiedy chcemy obejrzeć na dużym monitorze komputera bądź na ekranie telewizora. Tym bardziej, że dla niektórych oglądanie w serwisach VOD na telewizorach to alternatywa dla tradycyjnego modelu konsumpcji telewizji.

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL