NetflixNewsSeriale VOD

Shonda Rihmes przygotuje osiem seriali dla Netfliksa

Shonda Rihmes, twórczyni takich hitów jak „Grey’s Anatomy” (pl. Chirurdzy) czy How to Get Away With Murder (pl. Sposób na morderstwo” przygotuje aż osiem seriali dla platformy Netflix.

Platforma Netflix ogłosiła listę produkcji, które zostaną wyprodukowane przez firmę Shondaland z Shondą Rihmes na czele. Do współpracy zaproszono także wieloletnią współpracownicę Betsy Beers oraz twórców zrzeszonych wokół firmy producenckiej Shondaland. Jak czytamy w informacji prasowej, opublikowana lista zawiera osiem tytułów.

O transferze roku Shondy z stacji ABC do platformy Netflix pisaliśmy wielokrotnie na łamach naszego serwisu. Więcej o twórcach telewizyjnych, którzy wyprodukują seriale na wyłączność dla Netfliksa pisaliśmy TUTAJ.

Shonda Rihmes wyprodukuje osiem seriali na wyłączność dla serwisu Netflix

Producentka i scenarzystka zasłynęła z największych, amerykańskich hitów z stacji ABC. Mowa oczywiście o:

  • Grey’s Anatomy (pl. Chirurdzy)
  • Private Practice (pl. Prywatna praktyka) – spin off Grey’s Anatomy
  • Off the Map (pl. Off the Map. Klinika w tropikach)
  • Scandal (pl. Skandal)
  • How to Get Away With Murder (pl. Sposób na morderstwo)
  • The Cath (pl. Blef)
  • Station 19 – spin-off Grey’s Anatomy

W sierpniu ub.r., Rihmes podpisała wieloletnią umowę zakładającą produkcje na wyłączność dla platformy Netflix. Producentka nadal będzie kręciła swoje dotychczasowe hity dla stacji ABC, mimo współpracy z gigantem VOD. Autorka hitów odniosła się do przejścia z telewizji pewnymi względami. Przede wszystkim chciała uwolnić swoją twórczość od nacisków zmian w scenariuszach ze względu na reklamodawców. Ponadto, w wielu kwestiach nie mogła być w pełni bezpośrednia, gdyż telewizja nakłada cenzury związane z regulacjami prawnymi.

Netflix udostępnił listę zaznaczając, że tytuły są jeszcze robocze i finalnie mogą się zmienić. W wielu produkcjach widać działanie Shondy Rihmes, gdyż twórczyni podkreśla rolę czarnoskórych bohaterów oraz pokazuje wielowątkowo różne odcienie miłości.

„The Warmth of Other Suns”

W serialu będziemy śledzić przełomową historię, w której zobaczymy losy trwającej dziesiątki lat migracji Afroamerykanów. Po prowadzeniu praw Jima Crowa, czarni uciekali z Południa poszukując lepszy byt i szczęśliwsze życie. Jest to ekranizacja powieści Isabel Wilkerson – laureatki Pulitzera.

Pico & Sepulveda”

Kalifornia, lata 40-te XIX wieku. Opowieść rozgrywająca się jeszcze pod rządami Meksyku, czyli pod koniec idyllicznej epoki tego stanu. W produkcji będziemy śledzić poczynania Amerykanów, którzy zaczną rościć sobie prawa do Kalifornii, co ostatecznie może doprowadzić do agresji i grozić wybuchem wojny.

„Hot Chocolate Nutcracker”

Będzie to serial dokumentalny o kulisach powstawania nowoczesnego baletu „Dziadek do orzechu”. Tancerze z formacji Debbie Allen Dance Academy będą gwiazdami tego przedsięwzięcia i kamery będą śledzić ich poczynania również od kuchni. Kulisy powstawania baletu, w tym przygotowania artystów w różnym wieku, co pozwoliło na zyskanie sławy w świecie tańca dla Debbie Allen.

„Reset: My Fight for Inclusion and Lasting Change”

Ekranizacja biografii Ellen Pao. Autorka w swojej książce, przedstawiła nie tylko życie prywatne, ale także wspomina o słynnym procesie, który wytoczyła swojemu byłemu szefowi. Sprawa wyszła do mediów, gdzie ówcześnie każdy żył historię Pao. Media rozdmuchały tę sprawę do tego stopnia, że w Dolinie Krzemowej mężczyźni drżeli na myśl o nowopowstałym ruchu Time’s Up.

„The Residence”

Kate Andersen Brower stworzyła reportaż o pracownikach w najsłynniejszym domu świata, czyli w Białym Domu. W adaptacji reportażu będziemy śledzić losy pracowników podlegający prezydentowi Stanów Zjednoczonych. W kronice życia z Białego Domu zobaczymy niezwykłe historie od kuchni.

„Sunshine Scouts”

Nietypowa komedia o harcerzach w postapokaliptycznym świecie. Nieogarnięte nastolatki wybierają się na obóz harcerski, dzięki któremu udaje im się przetrwać koniec świata. Teraz młodzi bohaterowie zostają zmuszeni do wykorzystania swoich harcerskich talentów, aby móc przetrwać wraz z innymi ocalałymi. Śmiałkowie wprowadzają zasady Kodeksu Słonecznych Harcerzy i robią wszystko, aby każdy żyjący przestrzegał tych zasad.

Serial, który wyprodukuje osobiście Shonda Rihmes (brak tytułu)

Produkcja zrealizowana zostanie na podstawie obszernego artykułu w gazecie New York Times. Mowa o Annie Delvey Tricked, która spełniała swój amerykański sens, ale jednocześnie stała się największą oszustką w historii Nowego Jorku. Ciężko jest jednak nazwać ją oszustką, kiedy ofiary były szczęśliwe w relacji z bohaterką. Czy łatwo jest dobyć przyjaciół? Odpowiedź poznacie w serialu.

Produkcja o rodzinie Bridgerton (brak tytułu)

W serialu będziemy śledzić losy bohaterów w czasie brytyjskiej regencji. Na podstawie powieści Julii Quinn, zobaczymy feministyczną historię opisującą miłość i samotność, mądrość i głupotę ludzką. Zobaczymy, jak bogactwo rodziny Bridgertonów sprawia ogromne kłopoty i powoduje, że nie wszystko jest takie proste.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL