Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
News

Powstaje serwis VOD z kinem niezależnym. Twórcy zapraszają do współpracy

Projekt ma na celu gloryfikację niezależnych twórców chcących udostępniać swoje filmowe portfolio. Serwis VOD stawia pierwsze kroki.

Na początku br. w sieci pojawił się nowy serwis VOD pod nazwą Unusual Pictures. W ofercie aktualnie znajdują się dwa filmy offowe od niezależnych producentów. Jak zapowiadają twórcy – jest to inicjatywa powołana przez filmowców dla filmowców. Przedstawiciele serwisu zapraszają do współpracy wszystkich profesjonalnych i amatorskich producentów.

Kino niezależne w internecie

Platforma wystartowała 9 lutego br. i działa na systemie oferowanym przez Pivotshare umożliwiającym wypożyczenie lub wykupienie dostępnych treści. Strona w obecnej formie jest w połowie przystosowana do polskiego widza, bowiem zawiera menu w języku angielskim. A za dostęp do wybranych filmów musimy zapłacić w obcej walucie, tj. w dolarach amerykańskich.

Unusual Pictures zamierza dystrybuować twórczość zarówno doświadczonych filmowców, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę. Z tego tytułu, w serwisie nie będą dostępne największe hity znane wśród masowych odbiorców. W ofercie pojawiać się będą produkcje zazwyczaj niskobudżetowe, bez wsparcia od zewnętrznych podmiotów, takich jak chociażby Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Filmy od niezależnych twórców

Jak już wspomnieliśmy, w serwisie aktualnie dostępne są dwie produkcje. Pierwszy z nich opowiada historię o dwóch młodych i pięknych dziewczynach. W filmie śledzimy wieczorne wyjście na imprezę, która okazuje się być udane. Niewinny flirt z tajemniczym nieznajomym jednak zamienia ten wieczór w…

Zobacz zwiastun do filmu „Kamikaze Girls” tutaj.

Z kolei „Beyond Life” opowiada o czterdziestoletniej kobiecie, która po sukcesach zaczęła analizować swoje życie. W rolę główną wcieliła się Ilona Felicjańska. Swoją rolę epizodyczną zagrał sam twórca produkcji Yossarian Malewski.

Zwiastun jest dostępny pod tym adresem.

Wypożyczenie filmów kosztuje od 1 do 1,50 $, czyli ok. 4-5 zł. Istnieje również możliwość wykupienia produkcji na własność, koszt ten jest niewiele wyższy, bowiem mieści się w przedziale 8-9 zł.

Unusual Pictures to projekt na wczesnym etapie

Projekt jest stosunkowo świeży i musi zostać dopracowany jeszcze na wielu poziomach. Przede wszystkim, aby móc być serwisem VOD, twórcy muszą zadbać o kolejne propozycje. W tym celu zapraszają wszystkich filmowców, którzy chcą zarabiać na swojej twórczości.

Kręci Cię kino niezależne? Jesteś nie tylko widzem, ale i aktywnym twórcą? Pierwsze w Polsce całkowicie offowe VOD czeka na Ciebie! Dołącz do nas! – przekaz dostępny na oficjalnej stronie.

W kolejnym kroku należy zadbać także o atrakcyjność samego serwisu, od spolszczenia CMS’a, aż po redakcyjne aspekty. Próba podejścia do udostępnienia cennika w naszej walucie również byłaby pożądana przez widzów. Taką lekcję odrobił chociażby Netflix, który ostatecznie oferuje możliwość płatności w złotówkach.

Przedstawiciele serwisu mają ambitny plan stworzenia miejsca dla wszystkich twórców filmowych kina niezależnego. Jak podkreślają, są tacy, którzy całe swoje życie poświęcają robieniu filmów. Dlaczego więc nie zacząć na tym zarabiać?

Widz chcący skorzystać z oferty z Unusual Pictures może cieszyć się nie tylko zupełnie inną jakością filmów, ale także przyczyni się do wsparcia niezależnych twórców. To ciekawa inicjatywa, której portal VODnews.pl z przyjemnością będzie się przyglądał.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!