News

Serwis Dominikanów zmieni się w katolickiego Netfliksa

O. Szustak ogłosił plany zmiany serwisu dominikanie.pl. Pojawią się materiały wideo, a koncepcja portalu ma być podobna do platformy Netflix.

Dominikanin o. Adam Szustak zapowiedział zmiany w serwisie dominikanie.pl, gdzie z portalu newsowego i edukacyjnego powstać ma katolicki Netflix. Według informacji podanych przez Stacja7, o. Szustak w pierwszej kolejności chce wynająć studio do nagrań.

Katolicki Netflix, czyli zmiana serwisu dominikanie.pl

W ciągu najbliższych kilku miesięcy ruszą pracę nad zmianą charakterystyki obecnego serwisu oraz wynajem i przygotowanie studia do nagrań i realizacji materiałów.

Chcemy rozwijać wyłącznie treści wideo, ponieważ odkrywamy, że to jest najlepsza forma do głoszenia Słowa Bożego w dzisiejszym świecie, najlepsza forma dostarczania katolikom dobrze zrealizowanej i nagranej duchowej strawy – mówi o. Adam Szustak w rozmowie z Stacja7

Warto podkreślić, że Dominikanie mają swój kanał na YouTubie, gdzie głoszą Słowa Boże dla wszystkich internautów. Jednak o. Szustak widzi potencjał w budowie specjalnego serwisu, gdzie pojawiałyby się profesjonalne materiały mogące trafić także do młodzieży.

W planach są nie tylko filmy powiązane z biblią, ale także nowinki technologiczne, sekcja dla dzieci czy treści liturgiczne. Co więcej, w serwisie pojawiałyby się materiały realizowane nie tylko przez Dominikanów, ale także przez „innych, dobrych ludzi”. Szczegóły na ten temat na razie nie zostały ujawnione. Być może sam pomysł na tego typu portal przypadnie do gustu widzom, którzy zdecydują się współtworzyć kolejne materiały.

Prace nad odpowiednikiem Netfliksa rozpoczną się w lipcu

Już w lipcu studio zostanie dostosowane do potrzeb, a bliżej września rozpoczną się nagrania. Jak czytamy w informacji, jeszcze w grudniu br. takie materiały miałyby się pojawić w serwisie dominikanie.pl. Fundusze na ten projekt mają pochodzić z datków, chociażby od widzów czy osób powiązanych z ojcami dominikanami. Przypominamy, że o, Szustak już brał udział w składkach za pomocą portalu Patronite. Wówczas Dominikanie mogli tworzyć swoją twórczość w serwisie YouTube.

Czy serwis znajdzie miejsce wśród innych platform oferujących VoD? Na efekty musimy poczekać do końca roku 🙂

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!