NewsShowMax

Polska wersja „Saturday Night Live” w Showmax!

Platforma Showmax przygotowuje się do wprowadzenia na polski rynek „Saturday Night Live”. Show będzie emitowane na żywo w każdą sobotę.

„Saturday Night Live” to najdłużej emitowany show typu late night w historii, z 42 sezonami i niezliczonymi nagrodami na koncie. Polską edycję „Saturday Night Live Polska” widzowie ShowMax będą mogli oglądać na żywo w każdą sobotę od 2 grudnia 2017 roku.

„Saturday Night Live” to nie tylko legendarny program rozrywkowy, do którego nabyliśmy prawa. Wprowadzając format na polski rynek mamy ambicję stworzyć zupełnie nowy, komediowy zespół. Zebrać w jednym miejscu wybitne talenty, osoby, które nie boją się podejmować kontrowersyjnych tematów i które zapoczątkują zupełnie nowy rodzaj komedii. Humor za każdym razem okazuje się być doskonałym narzędziem politycznego i kulturowego komentarza do aktualnych wydarzeń i trendów. Nie ma lepszego czasu, w którym program mógł się pojawić w Polsce. Chcemy, by „Saturday Night Live” stało się źródłem dyskusji dotyczącej naszego kraju, w komediowym wydaniu – zapowiada Maciej Sojka, Dyrektor Zarządzający Showmax CEE.

Sojka w rozmowie z portalem WirtualneMedia.pl podkreślił, iż chciałby aby polska edycja SNL była dla sceny komediowej jak TVN24 dla informacji. Czymś zupełnie świeżym, nowatorskim i bezkompromisowym – dokładnie tak, jak określano stację telewizyjną w czasie jej debiutu.

Saturday Night Live zadebiutował w 1975 roku na antenie NBC. Stanowił komediową odpowiedź na smutną rzeczywistość polityczną lat 1970: zakończone fiaskiem działania wojenne w Wietnamie, aferę Watergate i rezygnację prezydenta Nixona. Program nagrywany jest na żywo z udziałem publiczności i składa się ze skeczy odgrywanych przez grupę aktorów. W odcinkach występują również gościnnie gwiazdy – aktorzy, piosenkarze czy osobistości, które pełnią rolę gospodarza danego odcinka. Rozpoczynają go monologiem nawiązującym do aktualnych wydarzeń i występują w skeczach.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL