News

Samsung sprawi, że na nowo pokochamy telewizję

Największy producent elektroniki szykuje się do wypuszczenia ulepszonych modeli telewizorów. Nowe funkcjonalności sprawią, że pokochasz oglądanie TV.

W ostatnich latach śledzić można wzrostowy trend nowych stacji telewizyjnych. Mimo, iż w branży mówi się o „śmierci” tradycyjnej telewizji, to kanałów linearnych wciąż przybywa. Jeszcze dwa miesiące temu rozpoczął nadawanie kolejny naziemny multipleks, na którym można znaleźć WP, Metro, Nowa TV oraz Zoom TV.

Twórcy stacji WP wierzą, że poprzez połączenie linearnej telewizji z internetem mogą zmienić postrzeganie tradycyjnego modelu oglądania. Zaś prezes Telewizji Puls w ostatnim wywiadzie wspomniał, że mocna fragmentacja rynku telewizyjnego może mieć negatywny skutek.

Na pomoc przychodzi Samsung, który w nowej linii modeli telewizorów szykuje kilka funkcjonalności dające świeże podejście do omawianego tematu. Rodzinne oglądanie programów z ramówki jest już passé, dlatego globalna firma szykuje telewizory spersonalizowane pod kątem konkretnego widza.

Pierwszą funkcją w nadchodzącej fali telewizorów będzie usługa na wzór Google Chromecast pozwalająca na streaming materiałów wideo z różnych urządzeń. Dzięki temu, pilot nie będzie już tylko jedyną sterownicą ekranu, a dostęp do kontentu będzie niemalże nieograniczony.

Kolejną, innowacyjną opcją będzie spersonalizowanie konkretnego widza pod kątem jego zainteresowań (np. ulubiona drużyna sportowa, dyscyplina sportowa, zespół muzyczny, czy seriale). Po ujawnieniu swoich preferencji, telewizory w systemie Samsung Smart Hub będą wysyłać powiadomienia o aktualnej emisji np. meczu ulubionej drużyny lub kolejnego odcinka serialu. Opcja ma zmniejszyć zjawisko tzw. channel surfing, tj. żmudne przeskakiwanie po kanałach w celu znalezienia interesującego kontentu.

Na chwilę obecną nowe funkcjonalności są już wprowadzone do telewizorów na terenie Azji i w niektórych krajach europejskich. Aby takie opcje pojawiły się także w Polsce, muszą być sfinalizowane rozmowy z dostawcami treści linearnych.

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL