News

Telewizory Samsung Smart TV zyskają usługi Apple TV i AirPlay 2

Gigant technologiczny Samsung, jako pierwszy producent, udostępnia centrum rozrywki Apple TV w swoich telewizorach.

W bibliotece aplikacji Samsung Smart TV pojawią się aplikacje Apple TV i AirPlay 2. Usługi oferowane przez firmę z Cupertino będą dostępne w wybranych modelach telewizorów z opcją Smart TV, takich jak QLED czy w starszych modelach z 2018 roku.

Apple otwiera się na urządzenia konkurencji. Apple TV i AirPlay już teraz w Samsungach Smart TV

Firma Samsung pochwaliła się udostępnieniem rozwiązania Apple na swoich telewizorach. Dodając także, że to pierwszy producent, który zaoferował swoim klientom usługi Apple’a. Jak wynika z informacji prasowej, aplikację Apple TV i narzędzie AirPlay pobierzemy na wszystkich tegorocznych telewizorach QLED, a także w wybranych modelach wyprodukowanych w 2018 roku.

Widzowie z aktualnymi systemami smart TV w ponad 100 krajach dostaną możliwość pobrania Apple TV. Z kolei w ponad 176 krajach zaoferowane zostanie rozwiązanie w postaci AirPlay. Teraz posiadacze telewizorów Samsunga mogą cieszyć się kanałami w ramach Apple TV oraz filmami i programami na życzenie w iTunes.

Oto co oferuje Apple TV w telewizorach Samsung Smart TV

Nowa aplikacja Apple TV jest w pełni zintegrowana z platformą Samsung Smart TV, co oznacza, że otrzymała ona dedykowaną ikonę. Za jej pośrednictwem widzowie uzyskają szybki i łatwy dostęp do swojej biblioteki filmów i programów w iTunes. Będą także mogli przeglądać, kupować i wypożyczać produkcje spośród ponad 100 tys. tytułów dostępnych w iTunes, w tym materiałów w najwyższej jakości 4K HDR.

Za pośrednictwem aplikacji Apple TV widzowie na całym świecie mogą także subskrybować dedykowane kanały. Użytkownicy będą płacić wyłącznie za to, co ich interesuje. A także oglądać kanały na żądanie bezpośrednio w aplikacji. Posiadacze tych samych linii telewizorów Samsung Smart TV będą ponadto mogli korzystać z Apple TV+. Jest to serwisu firmy umożliwiający subskrypcję treści wideo, gdy tylko zostanie on uruchomiony jesienią tego roku.

Apple AirPlay 2 połączy Twój Mac czy iPhone z Samsungiem TV

Wsparcie dla AirPlay 2 pozwoli na połączenie urządzeń Samsung Smart TV z produktami Apple’a. Użytkownicy będą mogli odtwarzać materiały wideo i inne treści z systemów MacOS oraz iOS. Wszystko to oczywiście bezpośrednio na dużym ekranie telewizora.

Aktualizacja oprogramowania, umożliwiająca korzystanie z Apple TV i wsparcia dla AirPlay 2, będzie dostępna w Polsce w najbliższych dniach.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!