IPLANews

Saga rodziny Beksińskich, Wołyń i inne mocne filmy w IPLI

W IPLI do zobaczenia nagrodzony film „Ostatnia rodzina”, a wkrótce „Wołyń”, „Prosta historia o morderstwie” oraz „Wszystkie nieprzespane noce”.

Widzowie IPLI mogą już obejrzeć wielkiego zwycięzcę ubiegłorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni – „Ostatnią rodzinę” Jana P. Matuszyńskiego. Dobrego, mocnego, polskiego kina nie zabraknie także wśród innych marcowych propozycji internetowej telewizji IPLA.

Prawdziwy do bólu „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego, „Prosta historia o morderstwie” ze znakomitą Kingą Preis i Andrzejem Chyrą oraz tryskająca energią opowieść o miłości, zabawie i przyjaźni „Wszystkie nieprzespane noce” dostępne będą w ofercie filmowej IPLI na wszystkich oferowanych urządzeniach.

Opowieść o godzeniu się ze śmiercią

„Ostatnia rodzina” jest zaproszeniem do poznania niezwykłego świata Zdzisława Beksińskiego, jednego z najbardziej charakterystycznych artystów XX wieku oraz jego rodziny.

Akcja filmu rozpoczyna się w 1977 roku i ukazuje historię rozgrywającą się na przestrzeni 28 lat. „Ostatnia rodzina” zdobyła aż 9 nagród podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni. Film otrzymał również 10 nominacji do Orłów – nagród przyznawanych przez Polską Akademię Filmową.

Historia „skrwawionych ziem”

„Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego oparty jest na motywach zbioru opowiadań pt. „Nienawiść” Stanisława Srokowskiego. Akcja tego przełomowego i do bólu prawdziwego filmu rozpoczyna się wiosną 1939 roku i ukazuje, jak zmieniło się życie mieszkańców małej wioski po okupacji sowieckiej oraz późniejszym niemieckim ataku na ZSRR.

Produkcja najdroższego, jak do tej pory, obrazu Smarzowskiego trwała aż 80 dni zdjęciowych i została doceniona podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni oraz przez Polską Akademię Filmową. W ukazującej tragedię Wołynia superprodukcji wystąpili: Arkadiusz Jakubik, Izabela Kuna, Michalina Łabacz oraz Jacek Braciak.

Wszyscy mamy coś do ukrycia…

Trzymająca w napięciu i pełna zaskakujących zwrotów akcji „Prosta historia o morderstwie” to opowieść o rodzinie, w której zło i kłamstwo są na porządku dziennym. Roman jest zamieszanym w nielegalne interesy funkcjonariuszem policji, który w domu zamienia się w porywczego i agresywnego despotę. Kiedy zostaje zamordowany, głównym podejrzanym staje się jego syn, również funkcjonariusz policji. W ukazującym społeczne problemy kryminale Arkadiusza Jakubika wystąpili Andrzej Chyra, Kinga Preis oraz Filip Pławiak.

Piękno młodości

Nagrodzony za Najlepszą Reżyserię na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Sundance oraz Nagrodą Publiczności na 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, nowy film Michała Marczaka „Wszystkie nieprzespane noce” ukazuje niezwykłą pasję młodości.

Kiedy Krzysiek kończy trwający pięć lat związek z pierwszą dziewczyną rzuca się w szalony wir nocnego życia i niezobowiązującej zabawy. Pulsujący w rytmie uczuć i muzyki dokumentalizowany dramat oprócz całonocnych zabaw pokazuje także marzenia, frustracje i lęki szukających własnego „ja” młodych ludzi.

Komentarze:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL