NewsSport VOD

Rusza bezpłatna platforma sportowa UEFA.tv

UEFA zaprezentowała platformę OTT z darmowym dostępem do zakulisowych i archiwalnych materiałów Ligi Mistrzów czy Bundesligi.

Organizacja sportowa UEFA po niedawnych zapowiedziach, uruchomiła internetową platformę UEFA.tv. Serwis jest dostępny za darmo i oferuje dostęp do archiwalnych meczów znanych ligi, w tym przede wszystkimi Ligi Mistrzów. W planach mają być dostępne także inne ligi, takie jak Bundesliga. Jak zapewnia międzynarodowe stowarzyszenie, celem platformy jest umożliwienie widzom szerszego dostępu do sportowych rozgrywek – w tym wideo na życzenie czy transmisje online.

UEFA.tv to naturalny ruch? Przyjdzie czas, kiedy transmisje sportowe przejdzą z TV do internetu

Według zapowiedzi, to właśnie rozgrywki Bundesligi mają być zaoferowane użytkownikom w pierwszej kolejności. Oferowane mają być dodatkowe materiały zakulisowe, skróty meczów, czy wybrane transmisje sportowe (o ile dany nadawca w kraju nie ma praw).

Na początku, w bibliotece UEFY TV, kibicom sportowym zostaną udostępnione treści archiwalne obejmujące ostatnie 60 lat. Serwis piłkarski zaoferuje rozgrywki na żywo oraz skróty meczowe dla młodzieżowych, kobiecych czy futsalowych rozgrywek. Dzięki tej platformie, UEFA będzie mogła wypromować wszystkie swoje rozgrywki, oferując dostęp do prestiżowych materiałów. Mowa przede wszystkim o materiałach zakulisowych, specjalne wywiady, skróty meczowe, czy treści wideo upamiętniające gwiazdy piłki nożnej. W przypadku krajów, na którym nie są dostępne licencje na wybrane transmisje sportowe, to właśnie na tej platformie użytkownik zyska możliwość oglądania ich na żywo przez internet. Serwis ma być całkowicie za darmo i na tę chwilę, także bez reklam. Aby skorzystać z serwisu, wystarczy zarejestrować nowe konto.

Bundesliga jako pierwsza liga w serwisie UEFA.tv

Od nowego sezonu, fani niemieckiej ligi, będą mogli cieszyć się rozgrywkami swoich ulubionych drużyn sportowych, W ramach współpracy, w serwisie udostępniony zostanie dedykowany kanał linearny. Oferta będzie dostępna od momentu premiery, począwszy od poniedziałkowych skrótów weekendowych meczów oraz dedykowane magazyny. W ramach programów zobaczymy m.in. „Bundesliga Special”, z dedykowanymi treściami przygotowanymi specjalnie dla międzynarodowych kibiców. Oprócz najnowszych materiałów, w bibliotece znajdą się także archiwalne treści wideo oraz wybrane mecze Ligi Mistrzów z udziałem niemieckich drużyn.

Według zapowiedzi, treści Bundesligi będą dostępne na kilku rynkach, w tym także w Polsce. Specjalną sekcję zobaczą użytkownicy z krajów afrykańskich oraz z Bliskiego Wschodu. W przypadku państw europejskich, Bundesligę oglądać będą mogli Brytyjczycy, Hiszpanie, Rosjanie, Turcy oraz Włosi. A także w Polsce, jak już wspomniano wyżej.

Darmowa platforma UEFA TV nie będzie konkurować z nadawcami telewizyjnymi

Przedstawiciele UEFY podkreślają wielokrotnie w komunikatach do mediów, iż nie będą konkurować z telewizją tradycyjną. Nic dziwnego, bowiem odsprzedaż praw licencyjnych to jeden z najlepszych źródeł przychodów dla organizacji sportowej. Serwis ma być usługą komplementarną, w ramach której kibic znajdzie jeszcze więcej treści, niż te, które są przygotowywane przez lokalnych nadawców telewizyjnych.

Platforma obecnie jest dostępna na komputerach i laptopach za sprawą strony internetowej www.uefa.tv. A także na urządzeniach mobilnych z systemem iOS i Android.

Ekstraklasa z własnym serwisem OTT

Przypominamy, że polska liga piłkarska przygotowuje własny serwis OTT. Tym samym pewne jest, że lokalna organizacja nie będzie chciała wchodzić we współpracę z UEFĄ w tym zakresie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!