Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
NetflixNews

Warszawiacy oburzeni reklamą serwisu Netflix promującą serial „House of Cards”

Netflix rozpoczął promocję swojego flagowego serialu „House of Cards” poza internetem. Ogromna reklama jednak nie spodobała się Warszawiakom.

Kilka dni temu informowaliśmy o wojnie reklamowej pomiędzy Netfliksem a ShowMaxem. Afrykański serwis szturmem zdobywa miejskie powierzchnie reklamowe oraz telewizory w galeriach handlowych. Netflix dotychczas głównie skupiał się na promocji w internecie, ale teraz to się zmieniło. Amerykańska platforma przy pomocy agencji K2 przygotowała ogromny billboard wspierający nadchodzący sezon serialu „House of Cards”.

Ogromna płachta zakrywająca jedną część budynku pojawiła się w Al. Jerozolimskich 33 w centrum Warszawy. Według informacji od miasta, taka reklama została zamontowana nielegalnie, a mieszkańcy rozpoczęli hejt w stronę Netfliksa.

Netflix – House of Cards, promocja offline w Warszawie

Wielka reklama prezentuje wizerunek głównego bohatera – Franka Underwooda. Reklama zasłania całą zachodnią ścianę zakrywając przy tym okna, w którym znajdują się lokalne mieszkalne. Agencja K2 opublikowała zdjęcie reklamy na swoim fanpage’u oraz wykorzystywała wspomniane foto do promocji sponsorowanych wpisów na Facebooku.

Po reakcji ze strony mieszkańców stolicy, agencja wycofała reklamę oraz usunęła wpis ze zdjęciem. Przedstawiciele agencji poinformowali media, że czekają na oficjalne stanowisko Netfliksa. Według relacji serwisu WawaLove, wśród negatywnych komentarzy można wyczytać:

Nie wierzę, że szczycicie się tak niszczeniem przestrzeni miejskiej.

Ściągnijcie lepiej to paskudztwo z kamienicy, oczy bolą.

Rozumiem, że w ramach wiszącego tam bilbordu oszpecającego okolice kamienica zostanie wyremontowana?

Netflix na chwilę obecną nie wydał oficjalnej informacji w tej sprawie. Według najnowszych rozporządzeń MSWiA, ograniczenie światła dziennego w mieszkaniach jest niedozwolone. To nie pierwszy raz, kiedy w tym miejscu zawisła tak ogromna reklama. W sprawie nielegalnego montażu wszelkich reklam przy tym budynku jest prowadzone postępowanie skierowane przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Źródło zdjęcia billboardu

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!