HorizonNetflixNews

Reed Hastings o tradycyjnej telewizji i współpracy z UPC

Szef amerykańskiej platformy Netflix – Reed Hastings, w rozmowie z Rzeczpospolitą wspomniał m.in o współpracy z UPC.

Reed Hastings podczas wizyty w Berlinie zapowiedział ogromny budżet, jaki zostanie przeznaczony na produkcję europejskich filmów i seriali (więcej TUTAJ). Podczas spotkania z mediami, szef Netfliksa udzielił wywiadu dla Rzeczpospolitej.

Podczas wywiadu, Hastings odniósł się do tradycyjnego modelu konsumowania telewizji. Jak twierdzi CEO Netfliksa, linearna telewizja będzie wciąż oglądana przez widzów jeszcze przez kolejne 20 lat. Reed porównał medium telewizyjne do telefonów stacjonarnych, które wciąż funkcjonują, ale mało kto już z nich korzysta. Zauważył także, że koncerny takie jak np. BBC równolegle pracują nad umacnianiem produktów internetowych – w tym serwisów z wideo na życzenie.

W rozmowie z dziennikarzem RP, Hastings ponownie poinformował o przyszłej współpracy z Global Liberty – właścicielem telewizji kablowej UPC Polska. Szef amerykańskiej platformy potwierdza doniesienia mediów (zobacz TUTAJ), iż firmy będą współpracowały w zakresie dystrybucji kontentu Netfliksa.

Reed Hastings wypowiedział się również o działaniach operatorów telekomunikacyjnych, skali piractwa w Polsce czy ewentualnej odsprzedaży udziałów firmy większym koncernom mediowym. Przeczytaj cały wywiad TUTAJ.Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL