NewsNews WorldRakuten TV

Rakuten.tv – nowy globalny serwis VOD wejdzie do Polski?

Serwisy VOD Wuaki (Europa), ShowTime (Japonia) oraz Viki (USA) stworzą wspólną platformę globalną. Czy Rakuten.tv wejdzie do innych krajów?

Wuaki.tv, ShowTime i Viki przekształcą się we wspólną platformę pod nową marką Rakuten.tv utworzoną przez powołaną do życia spółkę. Nowa globalna usługa oferująca wideo na życzenie (VOD) będzie kierowana w głównej siedzibie Wuaki w Barcelonie.

Następnym krokiem jest zintegrowanie działań związanych z treściami wideo powiązanymi w Europie (za sprawą Wuaki), w Japonii (ShowTime) oraz w USA (Viki). Przeprowadzimy branding trzech operatorów, gdzie będą reprezentowane pod jedną marką koordynowana w Barcelonie – powiedział Jacinto Roca, dyrektor globalny Wuaki.tv

Motywem przewodnim utworzonej marki VOD jest walka o globalnych widzów, których zaskarbia sobie Netflix. Przewagą konkurencyjną dla Rakuten.tv mają być licencje pozyskiwane przez różnych dystrybutorów z trzech różnych regionów świata.

Wierzymy, że możemy być bardziej konkurencyjni poprzez jedną markę i jedną firmę na trzech kontynentach. Aby móc konkurować w internecie, musisz być globalny – dodał Roca.

Powstanie Rekuten.tv to także odpowiedź na skutki konkurencji platformy Netflix w Hiszpanii. Wuaki.tv, który ma solidną pozycję w swoim kraju, był świadkiem, iż amerykański gracz VOD uzyskuje więcej subskrybentów w ciągu zaledwie roku.

Działanie Netflixa pomaga zwiększyć świadomość VOD w ogóle. To konkurencja, ale pozytywna – podsumował Jacinto.

Rakuten.tv – Czy serwis VOD wejdzie do innych krajów?

Pierwszym etapem nowego, globalnego operatora będzie uzyskanie jak najwięcej subskrybentów na rynkach już oferowanych przez powyżej wymienione serwisy VOD. Dyrektor generalny Wuaki.tv nie odpowiedział na pytania dziennikarzy co do rozszerzenia działalności na innych rynkach. Po wypowiedziach Roca można jednak zauważyć, że aspirują do konkurować z obecnie największą platformą VOD na całym świecie – Netfliksem. Amerykański serwis aktualnie może posiadać ponad 100 mln płatnych subskrybentów.

Komentarze:

  1. Jako fanka kina i telewizji z Azji jestem zainteresowana ptalformą Rakutena i oferowanych przez nią filmów i seriali z Korei Południowej, Japoni, Chin z polskimi napisami. Jeśli weja do Polski zamierzam skorzystać. Z Netflixa jestem bardzo zadowolona i ich oferta jest coraz bogatsza. Szkoda, że Showmax zrezygnował.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL