NewsVoD

Przedpremierowe „Powidoki” i nowości w kwietniu na VoD.pl

Przedpremiera filmu „Powidoki” na VoD.pl. Do zobaczenia nowości takie jak „Zaćma”, poetycki „Cmentarz wspaniałości” czy pełny humoru „Szczęście świata”.


„Zaćma” to nominowane do gdyńskich Złotych Lwów najnowsze dzieło Ryszarda Bugajskiego – twórcy „Przesłuchania” i „Układu zamkniętego”. Film opowiada o prawdziwej postaci Julii Brystygierowej – sadystycznej funkcjonariuszce UB, znanej jako „Krwawa Luna”. W jedną z najbardziej niesławnych postaci powojennej Polski wcieliła się Maria Mamona. Aktorce towarzyszą wybitni polscy aktorzy – Janusz Gajos, Marek Kalita oraz Małgorzata Zajączkowska. Film będzie dostępny w VoD.pl od 4 kwietnia.

Od 14 kwietnia na VoD.pl dostępna będzie „Cmentarza wspaniałości”. Ceniony tajski reżyser Apichatpong Weerasethakul, twórca nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes „Wujka Boonmee, który potrafi przywołać swoje poprzednie wcielenia” zabiera widzów do tajemniczej wioski, gdzie grupa żołnierzy zapada w tajemniczą śpiączkę. Zagadkę będzie starała się rozwikłać pewna wolontariuszka, która odkryje, że nawiązuje specyficzną relację z jednym z żołnierzy dotkniętych chorobą. Film tajlandzkiego reżysera staje się alegoryczną opowieścią o współczesnej Tajlandii z wielką polityką w tle.

Tydzień później, 21 kwietnia, w VoD.pl będzie można zobaczyć „Egzamin” – nagrodzony Złotą Palmą w Cannes najnowsze dzieło Cristiana Mungiu, jednego z najbardziej cenionych rumuńskich reżyserów. „Egzamin” to wnikliwy portret współczesnego człowieka rozdartego pomiędzy wyznawanymi wartościami a coraz dalej idącymi kompromisami. Głównym bohaterem filmu jest Romeo Aldeo – zbliżający się do pięćdziesiątki lekarz. Jego córka właśnie zdaje maturę, wkrótce ma pojechać na studia za granicę. Tuż przed egzaminami dziewczyna zostaje napadnięta na ulicy. W obawie o rezultaty egzaminów, ojciec postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i załatwić przerażonej córce odpowiedni wynik. Mungiu w swoim filmie obnaża dzisiejszą Rumunię i ukazuje świat przesiąknięty korupcją, kłamstwem, hipokryzją.

Od 24 kwietnia na VoD.pl będzie można oglądać film „Szczęście świata„. To pełna magii, humoru i wzruszeń historia mieszkańców niezwykłej kamienicy na Śląsku – pięknej Róży, zauroczonych nią mężczyzn i kobiet, zazdrosnych o jej wdzięki. W obsadzie produkcji, przywodzącej na myśl światowe hity „Amelia” i „Grand Budapest Hotel”, wystąpiły gwiazdy polskiej kinematografii, m.in.: Karolina Gruszka, Agata Kulesza i Krzysztof Stroiński. „Szczęście świata” zostało uhonorowane dwoma nagrodami – dla najlepszej muzyki i scenografii – na tegorocznej, 41. edycji Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Przedpremierowy pokaz filmu „Powidoki”

27 kwietnia w serwisie VoD.pl przedpremierowo będzie można zobaczyć „Powidoki” w reżyserii Andrzeja Wajdy – jednego z najwybitniejszych twórców w historii kina, zdobywcy wielu nagród filmowych, w tym Oscara za całokształt twórczości. W swoim ostatnim filmie Wajda przedstawia historię człowieka niezłomnego – Władysława Strzemińskiego – pioniera polskiej awangardy, w którego wciela się Bogusław Linda. Artysta, wierny własnej wizji sztuki, konsekwentnie nie poddaje się obowiązującemu systemowi, przez co doświadcza prześladowań. „Powidoki” stają się intymnym zapisem ostatnich lat życia wybitnego malarza. To opowieść o tym, jak komunistyczna władza niszczyła niepokorne jednostki.

Dzień później swoją premierę w VoD.pl będzie miał „Gimme Danger” – przejmujący dokument, w którym reżyser – słynny Jim Jarmusch – będzie szukał istoty rock’n’rolla wraz z Iggym Popem i kapelą The Stooges. Muzycy zdradzą historie swoich wzlotów i upadków, a także blaski i cienie niebezpiecznego życia, pełnego narkotycznych tripów oraz głośnych ekscesów i skandali.

VoD.pl przygotowało też interesującą ofertę kina festiwalowego. Już 2 kwietnia rozpoczyna się Festiwal Wiosna Filmów. Podczas trwania imprezy na platformie będzie można zobaczyć filmy z całego świata, docenione na najważniejszych światowych festiwalach. Wśród prezentowanych obrazów znajdą się chociażby docenione „Fuocoammare. Ogień na morzu„, „Fukushima, moja miłość” czy „Chevalier„.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL