NewsPlay Now

Play uruchomi nową telewizję. Serwis OTT w pakiecie z internetem

Jeszcze przed świątecznymi ofertami, Play uruchomi internetową telewizję opartą o model OTT. Podobne zastosowanie do Player+ BOX.

Pod koniec roku, fioletowy operator Play przedstawi nową ofertę dotyczącą usługi telewizyjnej. Według nieoficjalnych informacji, do których udało nam się dotrzeć, nowa telewizja ma być zaprezentowana jeszcze przed ofertami świątecznymi. Zapowiadana telewizja internetowa to nie Play Now, który już funkcjonuje. Będzie to zupełnie nowy serwis OTT.

Play zaproponuje nową telewizję OTT dla wszystkich klientów

Nowa, internetowa telewizja ma działać w oparciu o model OTT. Na podobnych zasadach działa nowa generacja telewizji od nc+ z usługą Player+ BOX. Oznacza to, że przeciwieństwie do Play Now, nowa usługa będzie dostępna za pomocą specjalnego dekodera, przeznaczonego do dużych telewizorów.

Telewizja od Play będzie działała dzięki sieci bezprzewodowej, sieci WiFi czy własnej sieci mobilnej, np. oferowanej przez fioletowego operatora. Jak udało nam się dowiedzieć, oferta telewizyjna ma być sprzedawana wraz z usługą internetową. Zapewne mowa o pakiecie Internet Domowy NET BOX, gdzie udostępniany jest specjalne urządzenie do budowy domowego łącza internetowego. W ramach tego pakietu, abonenci mają nielimitowaną liczbę GB (po 300GB prędkość się zmniejsza).

Telewizja dla tych, co nie chcą zobowiązań i zbędnych anten czy kabli

Play chce zawalczyć o klientów, którzy nie lubią zobowiązywać się na długo, aktywować usług u różnych operatorów czy bawić się w instalację anten satelitarnych lub podłączeń kablowych. W ten sposób, operator telekomunikacyjny będzie operatorem kompletnym, oferującym nie tylko mobilną telewizję Play Now, ale także w pełni prawną telewizję przeznaczoną dla dużych ekranów.

Na chwilę obecną nie wiemy, jakie dekodery zostaną przeznaczone do tej usługi oraz z kim Play będzie współpracował w zakresie sprzętu. Nie udało nam się też potwierdzić, czy nowa telewizja będzie miała więcej kanałów lub bibliotekę obecnie dostępną w Play Now. Nowe szczegóły zapewne wkrótce poznamy.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!