NewsOrange

Orange Światłowód za wolny dla Netflixa i Amazona?

Klient pomarańczowej sieci skarży się, że super szybki internet od Orange spowalnia pobieranie przy usługach Netflix i Amazon. Poznaj szczegóły.

Na Wykopie (tutaj) użytkownik skarży się, że pomimo dobrych parametrów testowanych przez portal SpeedTest, serwisy dostępne z zagranicznych serwerów spowalniają. To sprawia, że sfrustrowany abonent nie może korzystać z usług streamingowych takich jak Netflix, Amazon czy polski serwis Canal+ Sport.

W przedstawionej historii czytamy, że sieć stara się sprawdzać problem za każdym razem, kiedy jest zgłaszany przez ów klienta. Mimo tego, wspomniane serwisy w dalszym ciągu nie działają zgodnie z prędkością światłowodu.

Netflix co miesiąc publikuje ranking najlepszych dostawców, którzy oferują internet zdolny do obsługi streamingowu. Na żadnym analizowanym kraju nie ma widocznej globalnej sieci telekomunikacyjnej Orange.

Analiza najlepszych dostawców internetu pozwalających na płynne oglądanie w Netflixie:

W USA pozycję lidera objęła po raz pierwszy firma Comcast dzięki wzrostowi średniej prędkości miesięcznej z 3,67 Mb/s w listopadzie do 3,84 Mb/s w grudniu. Firma CenturyLink również znacznie zwiększyła średnią prędkość miesięczną — z 2,55 Mb/s w listopadzie do 2,79 Mb/s w grudniu.

W Kanadzie firma Telus – Fiber Optic odnotowała wzrost średniej prędkości miesięcznej z 3,13 Mb/s w listopadzie do 3,46 Mb/s w grudniu, co zapewniło jej piątą pozycję w rankingu. Firma Telus – DSL wspięła się w rankingu o dwie pozycje, na miejsce dziewiąte, w wyniku zwiększenia prędkości z 3,05 Mb/s w listopadzie do 3,28 Mb/s w grudniu. W związku ze wzrostem średniej prędkości Kanada wspięła się na dwudzieste miejsce w rankingu krajów.

Na Tajwanie firma So-net odnotowała wzrost średniej prędkości miesięcznej z 2,83 Mb/s w listopadzie do 3,40 Mb/s w grudniu, co zapewniło jej pozycję lidera. Firma TFN wspięła się w rankingu o dwie pozycje, na miejsce trzecie, w wyniku zwiększenia prędkości z 2,81 Mb/s w listopadzie do 2,98 Mb/s w grudniu. Firma Hoshin Multimedia spadła o trzy pozycje, na piąte miejsce, z powodu obniżenia prędkości z 2,95 Mb/s w listopadzie do 2,71 Mb/s w grudniu.

Na Filipinach firma SKYCable odnotowała wzrost średniej prędkości miesięcznej z 1,85 Mb/s w listopadzie do 2,23 Mb/s w grudniu, co zapewniło jej trzecią pozycję w rankingu.

Na Jamajce pozycję lidera utrzymała firma Digicel Play, która też uzyskała znaczny wzrost średniej prędkości miesięcznej — z 3,00 Mb/s w listopadzie do 3,42 Mb/s w grudniu.

W Paragwaju firma Tigo Star zachowała pozycję lidera, znacznie zwiększając średnią prędkość miesięczną w grudniu — o 0,52 Mb/s, czyli do 2,70 Mb/s. Dzięki wzrostowi średniej prędkości Paragwaj wspiął się o trzy pozycje, na miejsce czterdzieste pierwsze, w rankingu krajów.

Indeks prędkości dostawców internetowych Netflix to wskaźnik jakości odtwarzania materiałów z serwisu Netflix w czasie największej oglądalności zapewnianych przez danego dostawcę usług internetowych. Nie jest to wskaźnik ogólnej jakości innych usług/danych udostępnianych w sieci dostawcy usług internetowych. Wyższa prędkość przesyłania materiałów z serwisu Netflix przeważnie oznacza lepszą jakość obrazu, szybsze uruchamianie odtwarzania oraz mniejszą liczbę zakłóceń.

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL