News

Onet zaprasza na wiosenne nowości wideo. Będą nowe programy TV

Onet przygotował krótkie i dynamiczne materiały wideo „Onet100”, nowe propozycje lifestylowe, program interwencyjny oraz kontynuacje popularnych programów.

Wiosenna oferta programowa Grupy Onet-RAS Polska jest podzielona na pasma: poranne i publicystyczne, które jest emitowane na żywo od poniedziałku do piątku oraz magazynowe, w którym będzie prezentowanych 10 premier tygodniowo, wzbogaconych o nową ofertę dla kobiet.

Programy wiosennej ramówki będą prowadzić znani dziennikarze, eksperci w swoich dziedzinach, którzy prezentują różnorodne podejście do zagadnień związanych z lifestylem, społeczeństwem, sportem, kulturą, gospodarką i polityką. Istotne zmiany wprowadzono w paśmie publicystycznym.

W wiosennej ramówce, w bloku tematycznym Opinie, znajdą się cotygodniowe programy publicystów Onetu, „Faktu” i „Newsweeka”.

Drugim filarem wiosennej ramówki jest najnowszy format 100, czyli krótkie, wysokiej jakości materiały wideo, realizowane dla najważniejszych marek Grupy Onet-Ras Polska. Wideo realizowane w ramach 100″ w zwięzły i zrozumiały sposób poszerzają wiedzę na temat najważniejszych wydarzeń, inspirują, opowiadają i tłumaczą otaczający świat. 100″ są przygotowywane z myślą o odbiorcach mediów społecznościowych – z napisami, aby można je było oglądać bez dźwięku, w tym również na urządzeniach mobilnych.

Nasze działania wideo są rozwinięciem strategii realizowanej dla kluczowych marek Grupy Onet-RAS Polska. Obok produkcji premium, szczególnie mocno stawiamy na rozwój naszego formatu 100″, czyli krótkich, wysokiej jakości materiałów wideo. Ten format, realizowany zgodnie z zasadą „szybko się dowiesz, szybko zrozumiesz”, świetnie się wpisuje w wizję rozwoju wielu naszych brandów – szczególnie Onetu i Noizza. Warto podkreślić, że 100″ od początku tworzymy jako markę o zasięgu międzynarodowym – mówi Aleksander Kutela, CEO Onet.pl

Wiosenna oferta programowa będzie prezentowana na stronie głównej Onet.pl, w aplikacji mobilnej Onet, w mediach społecznościowych (Facebook Live, Periscope, YouTube) i będzie udostępniana w sekcji „Programy Onetu” w serwisie VoD.

Obecnie wszystkie treści video z Grupy Onet-RAS Polska generują miesięcznie 500 mln odtworzeń, w tym materiały „on demand” (z wyłączeniem auto playera) – 230 mln.

Pasmo poranne i publicystyczne – Onet Rano i Opinie

Każdy dzień rozpoczyna pasmo poranne, w którym postawiono na różnorodność tematyczną. Widzowie programu „Onet Rano” w wiosennym sezonie będą nadal mogli oglądać rozmowy Jarosława Kuźniara z gośćmi w mobilnym studiu. Program jest emitowany na żywo codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 7.55.

Od wtorku do piątku zaraz po Onet Rano, o godz. 9.15, pojawi się pasmo publicystyczne – Opinie, w którym dziennikarze Onetu, Newsweeka i Faktu będą pytać polityków, komentatorów i ekspertów o aktualne sprawy polityczne i społeczne. We wtorki o godz. 9.15 będzie można oglądać program „Newsweek Opinie” z Renatą Kim, w środę „Onet Opinie” poprowadzi Andrzej Stankiewicz, a w czwartek „Fakt Opinie” – Agnieszka Burzyńska. W piątek będzie emitowany „Onet Opinie” Bartosza Węglarczyka, który podsumuje tydzień i poświęci uwagę polityce zagranicznej i wydarzeniom międzynarodowym.

Ofertę publicystyczną Onetu dopełnia poniedziałkowy flagowy program „Tomasz Lis.”. To już trzeci sezon, w którym każdy nowy odcinek będzie nadawany na żywo o godz. 15:00 na Onet.pl, Newsweek.pl. oraz na Facebook Live i Periscope.

Uzupełnieniem oferty Onetu w obszarze informacji jest kontynuacja „Onet24”, jedynego w polskim internecie krótkiego programu informacyjnego. Każde wydanie Onet24, w którym przedstawiane są najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata, tworzy dedykowany zespół dziennikarzy pod kierownictwem Iwony Kutyny.

Pasmo magazynowe

Pasmo magazynowe Onetu w każdy poniedziałek otwiera Michał Pol z programem sportowym – „Misja Futbol”, w którym najlepsi dziennikarze sportowi ocenią mecze, grę poszczególnych zespołów i decyzje trenerów. Premierowe odcinki „Misji Futbol” będzie można oglądać w każdy poniedziałek o godz. 10.00.

W pozostałe dni tygodnia premierowe programy w paśmie magazynowym, podobnie jak jesienią, będą emitowane o godzinie 14:00. We wtorki będzie można oglądać czwarty sezon intrygującego talk-show Pauliny Młynarskiej „Lustro”, który pokazuje znane osoby bez towarzyszącego im zwykle makijażu. Natomiast od 2 maja rozpocznie się emisja trzeciego sezonu „Siły kobiet”, programu Katarzyny Janowskiej, która pyta znane kobiety o ich drogę do sukcesu, pasje, osiągnięcia i plany na przyszłość.

W każdą środę o godz. 14.00 pojawi się nowy odcinek drugiego sezonu programu „Na czasie”, w którym Łukasz Grass, redaktor naczelny Business Insider Polska, opowiada o trendach, nowościach, o tym, co warto robić i mieć. Szczególnie dużo uwagi poświęca nowym technologiom i sportowi.

W czwartki po południu będzie można zobaczyć „Gwiazdy Cejrowskiego” – wywiady z gwiazdami prowadzone przez Marcina Cejrowskiego, redaktora naczelnego serwisu Plejada.pl.

W piątki o godz. 14.00 będzie kontynuowany program „Rezerwacja”, w którym Katarzyna Janowska i jej goście gwarantują najwyższej jakości przegląd wydarzeń kulturalnych.

W weekend pojawi się nowość – „Duży pokój”, format lifestylowy o najbardziej aktualnych i ciekawych tematach powiązanych ze zdrowiem, modą, urodą, wypoczynkiem, sportem i stylem życia. Prowadzący – Katarzyna Gryga i Kuba Jankowski – będą testować produkty, rozmawiać o trendach i udzielać praktycznych porad. Program będzie miał premierę w kwietniu.

W każdą sobotę w Onecie pojawią się jeszcze dwie nowości. Jest to „AutoŚwiat Go!, magazyn motoryzacyjny prowadzony przez Gosię Rdest i Szymona Sołtysika, oraz program Piotra Najsztuba „Miło/ść” (koprodukcja z Zoom TV), w którym wezmą udział znane i dojrzałe emocjonalnie kobiety, szczerze i odważnie opowiadające o miłości i związkach.

Na niedzielę Onet przygotował dwie propozycje: kontynuację reportaży Marcina Wyrwała oraz nowy program interwencyjny przygotowany w kooperacji z „Faktem” – „Fakt. Masz prawo”. Ten format na zmianę poprowadzą: redaktor naczelny Faktu, Robert Feluś i Dariusz Burliński, którzy podejmą dziennikarską interwencję w bulwersujących sprawach, kiedy człowiek staje się ofiarą systemu i jest bezradny wobec siły urzędów i sądów. Emisja obu programów rozpocznie się w kwietniu.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL