NewsVoD

Onet VOD i PAF komentują wyciek filmu „Jestem mordercą”

Onet i Polska Akademia Filmowa wydali oświadczenie: „Powinniśmy walczyć z piractwem” – deklarują partnerzy. Sprawa znalazła swój finał w prokuraturze.

Kilka dni temu informowaliśmy Was o wycieku filmu „Jestem mordercą” z serwisu VOD.pl (więcej TUTAJ).

Izabela Wójcik, przedstawicielka konkursu Polskich Nagród Filmowych Orły, powiedziała mediom, że co roku wybierany jest partner dostarczający platformę umożliwiającą oglądanie materiałów wideo. W zamkniętej strefie VOD.pl zamieszczono 29 z 51 produkcji zgłoszonych do Orłów. Wyciekł jednak „Jestem mordercą” zanim jakikolwiek członek z komisji mógł zapoznać się z materiałem.

Sprawę przedstawia nieco inaczej przedstawiciel Onetu – Tomasz Gaweł. Potwierdził, że kopia dostępna na nielegalnych serwisach znacząco różni się od tej, która była dostępna na platformie VOD.pl. Niemniej, jak zapowiedział Gaweł, niezwłocznie rozpoczęli wyjaśniać tę sytuację.

Tomasz Gaweł dodał także, że Polsce mamy ogromną skalę piractwa i próba nieautoryzowanego obejrzenia materiału na VOD.pl potwierdza, że dystrybutorzy i autorzy treści powinni podjąć wszelkie działania aby walczyć z nielegalną dystrybucją kontentu.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL