Promocje VODTesty VODYouTube

Filmy online za darmo i legalnie w serwisie YouTube

Na platformie YouTube można znaleźć kanały oferujące całe filmy online za darmo i legalnie. Sprawdziliśmy jak prezentuje się oferta dostawców wideo.

Chcesz obejrzeć filmy online za darmo? Możesz to zrobić całkowicie legalnie na kanałach udostępnianych przez polskich dystrybutorów. Wśród dostawców jest m.in Kino Świat, Studio Filmowe KADR, Sala Kinowa oraz Studio Filmowe TOR. Dla najmłodszych znajdą się także filmiki animowane ze Studia Miniatur Filmowych.

Sprawdź wcześniejsze testy VOD

„I love VOD” (zobacz) – takim hasłem promuje się polski dystrybutor Kino Świat, który na swoim kanale YouTube udostępnia pełnometrażowe filmy. Wśród pełnometrażowych tytułów możemy znaleźć jeden z głośniejszych polskich filmów „Baby są jakieś inne” z Robertem Więckiewiczem w roli głównej. Komedia w reżyserii Marka Koterskiego opowiada o dwóch mężczyznach, którzy podczas podróży samochodem rozmawiają o kobietach. Z serii opowieści pomiędzy bohaterami wywnioskować można, że kobiety każdego dnia niemalże ich przytłaczają.

Źródło: Radio ZET

Na liście są dostępne filmy online za darmo z przedziału od 2011 r. do lat wcześniejszych, to m.in:

 • Stara Baśń, kiedy słońce było Bogiem (2003)
 • Klucz Salamandry (2011)
 • Przychodzę z deszczem (2009)
 • Starbuck (2011)
 • Niepokalana osiemnastka (2009)
 • Eva (2011)
 • Ultrafiolet (2007)
 • Mr Nobody (2009)
 • Naznaczony tańcem (2007)
 • Złe spojrzenia (2007)
 • Paranoid Park (2007)

Fani aktywności sportowych mogą znaleźć dla siebie m.in filmy instruktażowe od tańca, poprzez boks, aż do zajęć z fitness. Jednym z głośnych tytułów jest film „Real Madryt” opowiadający o życiu jednej najbardziej znanej drużyny piłkarskiej na całym świecie.

Dla najmłodszych czeka seria ciekawych filmików „Robaczki z Zaginionej Doliny”. Animacja w ostatnich latach jest doceniana przez rodziców i chętnie oglądania przez najmłodszych widzów. To nie wszystko, na liście tytułów można znaleźć także pełnometrażową bajkę „Mysi Agenci”. To kontynuacja filmu „Stefan Malutki” opowiadająca o przygodach dzielnej myszki.

Studio Filmowe KADR (zobacz) z kolei oferuje dostęp do wybranych treści w określonym czasie. Zadaniem twórców kanału jest pozyskiwanie pełnometrażowych filmów i udostępnianie ich za darmo w serwisie YouTube. Zgodnie z informacją umieszczoną na kanale, twórcy tłumaczą tak:

To co uda nam się kupić do dystrybucji, to na pewno udostępnimy. Niestety nie wszystkie tytuły są dostępne, ale będziemy się starać.

Udostępniane treści przez KADR to jednak filmy z najwyższych półek i z ostatnich lat. Aktualnie na kanale możemy znaleźć dwa mocne filmy w reżyserii Patryka Vegi: „Służby Specjalne” oraz „Pitbull. Nowe porządki”. Pierwszy z nich opowiada o nowej powołanej jednostce wywiadowczej. Członkowie organizacji w obliczu różnych wydarzeń zaczynają zastanawiać się, dla kogo tak naprawdę pracują. „Pitbull…” to długo oczekiwana kontynuacja z lat 2005 roku. Jeden z najchętniej oglądanych filmów w kinach z 2016 roku. Opowiada o dwóch komendach policji, którzy łączą wspólne siły aby zwalczyć groźną Grupę Mokotowską.

Źródło: Player.pl

W ofercie można zobaczyć także specjalny film „Aram”, który był wyświetlany na festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Tytuł opisuje losy działacza opozycyjnego, który działał w czasach PRL’u. – Arama Rybickiego.

Sala Kinowa (zobacz) zaprasza do największej aktualnie bazy filmów udostępnianych za darmo i legalnie w serwisie YouTube. Wyróżnikiem kanału są materiały dostępne z napisami (a nie z lektorem jak u poprzedników). W ofercie Sali Kinowej znajdziemy także znane i cenione filmy od polskich twórców.

W bazie można znaleźć hitowe produkcje „Skorumpowani” oraz „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł”. Ten drugi tytuł to obowiązkowy seans, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście. To historia Brunona Drywy oraz innych mieszkańców Gdyni, którzy podczas tytułowego dnia zginęli z rozkazu wojsk i milicji.

Wśród dostępnych filmów jest również dokument opowiadający o życiu „Braci Klitschko”. Jeśli jesteście ciekawi jak narodzili się mistrzowie świata w boksie, to koniecznie zajrzyjcie do kanału. W Sali Kinowej do zobaczenia jest m.in:

 • Pocałunek o północy (napisy)
 • Teksańska masakra piłą mechaniczną (napisy)
 • Szybki cash (napisy)
 • Alpha Dog (lektor)
 • Głupia i głupsza (lektor)
 • Przypadkiem wcielony (lektor)

Studio Filmowe TOR (zobacz) to podróż do dawnych lat, gdzie filmy były wyświetlane w barwach biało-czarnych. Oprócz ogromnej paczki krótkometrażowych materiałów, znaleźć można najsłynniejszą polską produkcję „Rejs”, a także nieustająco wciągający „Ryś”. Najpopularniejszymi produkcjami na kanale są jednak filmy retro dla starszych widzów. To tytuły takie jak „Podwójne życie Weroniki”, „Dzieje grzechu” czy „Zazdrość i medycyna”. Filmy wygenerowały do tej pory łącznie prawie 3 mln odsłon.

Źródło: Fakt

Studio Miniatur Filmowych (zobacz) oferuje treści dla najmłodszych widzów. Wystarczy uruchomić playlistę i nie musimy się martwić, iż nasza pociecha mogłaby natrafić na niepożądane dla niej materiały. Większość dostępnych kreskówek są animowane w postaci ręcznych kresek, to m.in „Gucio i Cezar” czy „Wędrówki Pyzy”. Dzieci w Studiu Miniatur Filmowych mogą śpiewać wspólnie z „Balim”, a także obejrzeć „Tajemnicze wieczorynki”.

Serwis VODnews zaprasza wszystkich na seans! Każdy znajdzie dla siebie coś specjalnego. Od najnowszych filmów, przez treści dla najmłodszych, aż po dawne produkcje idealne dla naszych rodziców bądź dziadków. Śmiało polecajcie naszą propozycję darmowych filmów online. Dzięki temu będziemy mogli wesprzeć legalną kulturę. Kto wie, może dzięki temu będą dostępne nowe filmy?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL