NetflixNews

Netflix wesprze nową metodę kodowania HDR na smartfonach

Amerykańska platforma Netflix zamierza ulepszyć jakość materiałów na urządzeniach mobilnych. LG G6 pierwszym modelem wspierającym HDR.

Reed Hastings, CEO serwisu Netflix, podczas targów Mobile World Congress 2017 (zobacz wywiad TUTAJ) zapowiedział wsparcie dla nowej metody kodowania jakości HDR. Najnowsza technologia pozwala na wprowadzenie wyższej jakości dla materiałów dostępnych na platformie.

Pierwszy smartfon obsługujący metodę HDR będzie od LG wraz z debiutem najnowszego modelu G6. To nie jedyny model urządzeń mobilnych, który będzie wspierał wspomnianą technologię.

Okodowane filmy i seriale w amerykańskim serwisie będą dostępne także w Sony Xperia XZ Premium oraz w tablecie Samsung Galaxy Tab S3.

Hastings potwierdził, iż serwis nie jest w pełni przygotowany dla użytkowników smartfonów i tabletów. Strategią firmy jest umożliwienie dostarczenia treści w jak najlepszej jakości, a nie dopasowanie ich do urządzeń z małymi ekranami. Jak podkreślił prezes korporacji, firma stara się zmieniać kodeki – tak, by w stale zmniejszać wielkość pliku/streamingu, ale nie tracić na jego jakości.

Dodaj komentarz

Comodo SSL banner
Close

Dostarczamy newsy dzięki reklamom :)

Prosimy o wyłączenie wtyczki AdBlock lub dodanie serwisu VODnews.pl do białej listy. Gwarantujemy, że nasz reklamy nie przeszkadzają w przeglądaniu serwisu, ani nie irytują. Dziękujemy!
%d bloggers like this: