NetflixNews

Netflix wesprze nową metodę kodowania HDR na smartfonach

Amerykańska platforma Netflix zamierza ulepszyć jakość materiałów na urządzeniach mobilnych. LG G6 pierwszym modelem wspierającym HDR.

Reed Hastings, CEO serwisu Netflix, podczas targów Mobile World Congress 2017 (zobacz wywiad TUTAJ) zapowiedział wsparcie dla nowej metody kodowania jakości HDR. Najnowsza technologia pozwala na wprowadzenie wyższej jakości dla materiałów dostępnych na platformie.

Pierwszy smartfon obsługujący metodę HDR będzie od LG wraz z debiutem najnowszego modelu G6. To nie jedyny model urządzeń mobilnych, który będzie wspierał wspomnianą technologię.

Okodowane filmy i seriale w amerykańskim serwisie będą dostępne także w Sony Xperia XZ Premium oraz w tablecie Samsung Galaxy Tab S3.

Hastings potwierdził, iż serwis nie jest w pełni przygotowany dla użytkowników smartfonów i tabletów. Strategią firmy jest umożliwienie dostarczenia treści w jak najlepszej jakości, a nie dopasowanie ich do urządzeń z małymi ekranami. Jak podkreślił prezes korporacji, firma stara się zmieniać kodeki – tak, by w stale zmniejszać wielkość pliku/streamingu, ale nie tracić na jego jakości.

Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: