NetflixNewsSeriale VOD

Netflix szykuje się na głośną premierę serialu „Wiedźmin” (zdjęcia)

Platforma Netflix opublikowała plakat i oficjalne zdjęcia nadchodzącego serialu „Wiedźmin”. Premiera jeszcze w 2019 roku.

Światło dzienne ujrzały materiały promocyjne nowej produkcji „Wiedźmin” od platformy Netflix. Publikacja zdjęć to pokłosie nadchodzącej premiery, która zaplanowana jest pod koniec tego roku. Projekt zatytułowany w oryginale „The Witcher” jest dla giganta VOD jednym z ważniejszych produkcji. Nic więc dziwnego, że fani prozy Andrzeja Sapkowskiego oczekują jakichkolwiek szczegółów dot. tej ekranizacji.

Netflix stawia na seriale „Originals”. Poznaj szczegóły >>

Oto oficjalny plakat serialu Netfliksa „Wiedmin”

W opublikowanym przez Netfliksa plakacie widzimy oczywistą postać, czyli Geralta z Rivii. Wiedźmin stoi na skraju z widokiem na morze. Jak się okazuje, na grafice widzimy, że główny bohater ma tylko jeden miecz. To stanowi zagadkę, bowiem z powieści Sapkowskiego wiemy doskonale, że w posiadaniu bohatera są dwa miecze.

Oficjalny plakat serialu "Wiedźmin" dla platformy Netflix
Oficjalny plakat serialu „Wiedźmin” dla platformy Netflix

Premiera zapowiadana jest na czwarty kwartał 2019 roku. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że pilotowy odcinek wrócił do ponownej kolaudacji, co może oznaczać, jak bardzo ważny jest ten tytuł dla Netfliksa. Wiele mówi się o tym, że serial Netfliksa ma być realną konkurencją dla „Gry o tron” od HBO GO. Budżet produkcji ma wynieść 30 mln dolarów, jednak według nieoficjalnych informacji, jest to początkowy budżet dla kilku serii. Jeśli jednak serial przyjmie się, a oglądalność będzie zadowalająca, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby przyszłe sezony kosztowały 20-30 mln dolarów per serię. Według informacji podanej w komentarzu, kwota 30 mln dolarów dotyczyła filmu, w przypadku serialu budżet mógł wynieść nawet trzykrotnie więcej.

Pierwszy sezon będzie liczyć 8 odcinków. Producentką i showrunnerem jest Lauren Schmidt Hissrich. Główną rolę Geralta z Rivii zagra Henry Cavill. Reżyserami pierwszych odcinków będą: Alik Sakharov, Alex Garcia Lopez, Charlotte Brändström. Zdjęcia kręcone są w Polsce, na Węgrzech oraz na Wyspach Kanaryjskich.

Zobacz zdjęcia z produkcji „The Witcher’ od platformy Netflix

Komentarze:

  1. Geralt w ksiazce ma dwa miecze, ale jeden srebrny wozi schowany na Plotce. Zadna zagadka.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!