NetflixNews

Netflix: Będziemy gotowi na wsparcie technologii VR i AI

Podczas Mobile World Congress 2017, CEO Netflix – Reed Hastings odniósł się do wirtualnej rzeczywistości i sztucznej inteligencji.

Dyrektor generalny platformy Netflix udzielił wywiadu podczas wczorajszej konferencji Mobile World Congress. Tematem przewodnim spotkania był rosnący trend rozwoju technologii mobilnych.

W rozmowie z dziennikarką BBC, Reed Hastings poruszył temat przyszłości telewizji internetowej w kontekście dynamicznego rozwoju urządzeń mobilnych, a także szerokopasmowych sieci.

CEO Netfliksa potwierdził, iż serwis nie jest w pełni przygotowany dla użytkowników smartfonów i tabletów. Strategią firmy jest umożliwienie dostarczenia treści w jak najlepszej jakości, a nie dopasowanie ich do urządzeń z małymi ekranami. Jak podkreślił Hastings, korporacja stara się zmieniać kodeki – tak, by w stale zmniejszać wielkość pliku/streamingu, ale nie tracić na jego jakości.

Reed podczas wywiadu powiedział także, że osobiście obejrzał cały serial „The Crown” na swoim smartfonie:

Obejrzałem całą produkcję „The Crown” tylko na smartfonie i było to niesamowite doświadczenie. Nie produkujemy naszych treści dla odbiorców urządzeń mobilnych, ale zawsze testujemy jak „zachowa się” dany serial na różnych urządzeniach.

Szef Netfliksa trzyma rękę na pulsie. W stale rozgląda się na trendami technologicznymi i wierzy, że jeżeli użytkownicy będą gotowi na wirtualną rzeczywistość (z gogle VR) to firma będzie gotowa na wsparcie tej techniki oglądania ich treści. Ponadto, jeśli sztuczna inteligencja również zyska masowe poparcie, to bardzo chętnie Netflix zastosuje AI do np. sterowania swoją platformą.

Najważniejsze wypowiedzi znajdziecie w poniższym wideo. Pełny wywiad jest na TEJ stronie.
Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL