NetflixNews

Netflix pozwoli rodzicom blokować wybrane produkcje

Funkcje zadebiutują na platformie Nertflix umożliwiając zwiększoną kontrolę dla rodziców. Opiekunowie zdecydują co mogą oglądać dzieci i nastolatkowie.

W ramach nowych funkcji, zostanie włączona ochrona kodem PIN i inne rozwiązania ułatwiające bardziej świadome korzystanie z serwisu – zarówno dla rodziców jak i ich pociech. Jak informuje platforma, w serwisie oferowane są bardzo zróżnicowane seriale i filmy, które w zależności od gustów i zasad rodziców – mogą one się różnić. W myśl tej koncepcji, Netflix pozwoli opiekunom zdecydować jakie produkcje mogą być oglądane przez młodszą część domowników.

W najbliższych miesiącach zmiany w serwisie VOD zostaną wprowadzone na wszystkich rynkach, gdzie dostępny jest Netflix.

Kontrola rodzicielska za pomocą kodu PIN

Pierwszą z zmian jest funkcja umożliwiająca ustawienie kodu PIN przez opiekunów. Jak podkreśla firma, taka blokada może być ustawiona także dla poszczególnych filmów i seriali. Dzięki takiej opcji, rodzice mogą zdecydować się i wybierać dokładnie to, co mogą oglądać ich pociechy. Każdy rodzic może mieć odmienne zdanie na temat „zakazanych” wątków w danych produkcjach. W chwili obecnej istnieje możliwość ustawienia kodu PIN, ale tym razem opcja ta została rozszerzona o blokadę konkretnych tytułów,

Netflix - PIN dla wybranych produkcji
Netflix – PIN dla wybranych produkcji

Kategoria wiekowa bardziej widoczna przy odtwarzaniu materiału

Jak zapowiedziała firma globalnego serwisu VOD, przy odtwarzaniu materiałów, kategoria wiekowa będzie teraz bardziej widoczna. Choć obecnie taki element jest już dostępny technicznie, to Netflix chciałby aby opiekunowie byli bardziej świadomi tego, jaka kategoria jest adekwatna minimum przy danym serialu lub filmie. Pracownicy firmy starają się stale rozwijać ten element, aby był on bardziej widoczny i rzucał się w oczy zaraz po uruchomieniu materiału.

Netflix - Kategoria wiekowa
Netflix – Kategoria wiekowaWspomniane działania są częścią starań Netfliksa, które mają pomóc użytkownikom w podejmowaniu przemyślanych decyzji. A także dać większą kontrolę nad tym, co — sami lub z rodzinami — chce obejrzeć młodsza widownia w serwisie Netflix.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL