NetflixNews

Netflix poprawia dźwięk do jakości studyjnej

Subskrybenci oglądający aplikację Netflix na telewizorach zauważą zmianę na ścieżce dźwiękowej. Tryb audio jest dużo bardziej wyrazisty.

Bez zwątpienia, najlepszym scenom filmowym, swój charakter dodaje ścieżka dźwiękowa. Netflix dla przykładu podaje „Stranger Things”, który nie wywoływałby ciarek, gdyby nie muzyka w tle. Dźwięk może być równie subtelny, do tego stopnia, że go nie zauważymy. Ma jednak istotny wpływ na odbiór wątku naszych ulubionych bohaterów. Z tego też powodu, na platformie Netflix możemy oglądać produkcje w technologii Dolby Atmos czy w trybie skalibrowanym. Dodając do tego także jakość obrazu 4K i HDR, doznajemy maksymalnych napięć emocjonalnych. Do obecnych technologii, gigant VOD dodaje nowość, czyli dźwięk studyjny.

Dźwięk wysokiej jakości w serwisie Netflix. Usłyszysz to, co dźwiękowcy w studiu

Dzięki najnowszej technologii na platformie Netflix, dźwięk będzie lepszy niż kiedykolwiek wcześniej. Wprowadzona technika odtwarzania głosu pozwoli usłyszeć to, co twórcy słyszą w studiu nagraniowym. Tego typu rozwiązanie pozwoli na wzmocnienie wrażenie słuchacza, dźwięk jest bardziej intensywny. W przypadku niskiej przepustowości łącza lub ograniczeń sprzętowych funkcja ta dostosowuje ustawienia. Warstwa audio odtwarzana będzie w najlepszej możliwej do osiągnięcia jakości. Na podobnej zasadzie działa dostosowywanie obrazu do możliwości łącza internetowego.

Jakie telewizory pozwolą na odtwarzanie wysokiej jakości dźwięku?

Większość odbiorników telewizyjnych obsługujących dźwięk w jakości 5.1 lub Dolby Atmos może odtwarzać także dźwięk w lepszej jakości. W zależności od tego, jakim urządzeniem i przepustowością łącza dysponujesz, różna może być szybkość transmisji bitów:

  • 5.1: Od 192 Kb/s (dobra) do 640 Kb/s (bardzo dobra);
  • Dolby Atmos: Od 448 Kb/s do 768 Kb/s (dźwięk w jakości Dolby Atmos jest dostępny dla użytkowników planu Premium).

Powyższe szybkości transmisji bitów mogą w przyszłości wzrosnąć w miarę poprawy naszych technik kodowania.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL