NetflixNews

Pomijalne intro serialu nową opcją w serwisie Netflix (aktualizacja)

Na platformie Netflix udostępniona została nowa opcja pozwalająca na ominięcie wprowadzającego intro przy każdym odcinku serialu.

Amerykański serwis Netflix w stale rozwija swoją platformą w ramach swojego własnego ekosystemu. Pracownicy korporacji nie spoczywają na laurach i starają się wymyślać coraz to nowsze rozwiązania.

W ostatnich dniach subskrybenci w serwisie mogli przetestować zupełnie nową opcję. Pozwala ona na pominięcie intro serialu, które w każdym odcinku jest niezmienne. W celu oszczędzenia czasu, a także dla lepszej wygody, użytkownicy mogą po prostu kliknąć w okienko z tekstem „Pomiń wprowadzenie”. Boks pozwalający na pominięcie wprowadzenia pojawia się w momencie emisji intro, w prawym dolnym rogu, tuż nad paskiem zarządzania playerem. Opcja ta jest dostępna testowo na komputerach w przeglądarkach, a w planach jest rozszerzenie na kolejne platformy.

To kolejne rozwiązanie zaprojektowane przez specjalny dział, który jest odpowiedzialny za rozwój technologii i baczne obserwowanie trendów na rynkach światowych. O wybranych technikach pisaliśmy na łamach serwisu VODnews, w tym m.in:

  • wsparcie technologii AI i VR (zobacz),
  • kodowanie materiałów na urządzeniach mobilnych (sprawdź),
  • interaktywne zakończenie serialu (poczytaj),
  • urządzenie do śledzenia aktywności fizycznej (więcej tutaj).

Reed Hasting od kilku lat konsekwentnie rozbudowuje swoją platformę, dążąc do budowy potężnego ekosystemu. Tak, jak kiedyś tradycyjna telewizja miała swój monopol, tak teraz firma stara się „wychować” swoich konsumentów. Korporacja przeprowadziła ostatnio badanie, w którym wynikało, iż młodsi odbiorcy wychowani na serwisie Netflix w większości przypadku nie wiedzieli co to jest „blok reklamowy”.

AKTUALIZACJA 20.03.2017

Przedstawiciele firmy odnieśli się do medialnych informacji o nowej opcji. Okazuje się bowiem, iż na chwilę obecną trwają testy i nie wiadomo, czy opcja finalnie pojawi się w serwisie. Co więcej, opcja ta działa tylko przy wybranych treściach.

Dodatkową informacją jest fakt, że nie wszyscy użytkownicy mogą mieć okazję aby sprawdzić działanie nowej opcji. Pojawienie się tej opcji jest zupełnie przypadkowe.

Komentarze:

    1. Dopiero teraz trafiła do większej liczby użytkowników. Opcja jest w fazie testów, widocznie potrzebowali więcej danych 🙂

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL