NetflixNews

Netflix Party – wtyczka do wspólnego i zdalnego oglądania

Specjalnie dla znajomych i najbliższych, którzy nie mogą oglądać wspólnie przed jednym ekranem. Wtyczka Netflix Party pozwala na odtwarzanie w tym samym czasie i pisanie na czacie.

W sieci pojawiają się różne wtyczki umożliwiające rozbudowanie funkcjonalności platformy Netflix. Najpierw można było dodawać własne napisy, następne narzędzie pozwalało na wyciągnięcie jak najlepszej jakości obrazu, by finalnie móc uczyć się języków obcych (głównie języka angielskiego). Teraz dzięki nowej wtyczce Netflix Party można oglądać wspólnie filmy i seriale nie będąc przed tym samym ekranie.

Netflix Party, czyli netflix and chill dla rozdzielonych partnerów i znajomych

Aby zainstalować wtyczkę, należy uruchomić przeglądarkę Google Chrome lub każdą inną działającą na systemie chromium (np. Vivaldi). Następnie należy wejść na stronę z wtyczkami Chrome Store pod TYM adresem. Po zainstalowaniu Netflix Party, wystarczy wejść na platformę Netflix i wybrać interesujący materiał. Gdy tylko się uruchomi, wystarczy kliknąć w ikonkę „NP”, by wyskoczyła strona logowania. Wpisujemy swój login oraz kopiujemy link dla każdego, z kim chcemy obejrzeć wybrany przez nas materiał.

Netflix Party - Lgowanie
Netflix Party – Logowanie

Tego typu zabawy ze znajomymi czy ze swoją partnerką mają jeden minus. Nie można oglądać materiału na pełnym ekranie, jeśli chcemy korzystać z czatu. Jednakże można wówczas przejść z czatem na inną aplikację, np. Messenger, by móc rozszerzyć obraz na pełny ekran. Podczas oglądania, znajomi mogą pisać na czacie, a także zatrzymywać i uruchamiać ponownie materiał – te ostatnie zadania należą jednak do głównego gospodarza. Gdyby tylko wtyczka współpracowała z jakąś aplikacją, pozwalając na oglądanie na komputerze/laptopie, a komentowanie na smartfonie.

Netflix Party - czat
Netflix Party – czat

Kolejnym minusem jest brak informacji o nowej wiadomości na czacie. Gdy współwidzowie zdecydują się na uruchomienie materiału na pełnym ekranie, to co jakiś czas musi sprawdzić, czy ktoś napisał coś nowego. A wystarczyłoby dodać jakiś button informacyjnym na dole ekranie podczas oglądania na całym monitorze.

Binge-watching od teraz jeszcze łatwiejszy ze znajomymi

Czasy, gdzie wszyscy znajomi spotykali się w jednym domu. by wspólnie obejrzeć jakiś film minęły. Coraz częściej każdy z nas przebywa w swoich czterech kątach lub po prostu wyjeżdża z rodzinnego miasta. Dzięki takim rozwiązaniom, od teraz można organizować seryjne oglądanie (binge-watching) ze znajomymi będąc zdalnie. W przypadku Netfliksa, takie rozwiązanie jest idealne także dla partnerów, którzy muszą wyjechać zagranicę. W ten sposób, ze swoją drugą połówką mogą oglądać nadal ulubione seriale, bez żądnej przerwy ze względu na wyjazdowe obowiązki.

Aby dostarczyć jeszcze więcej emocji, wtyczka Netflix Party mogłaby pozwolić na wybranie emotikonek, które odzwierciedlałyby reakcje widzów na dany wątek wyświetlany w filmie czy w serialu. Nie trzeba byłoby angażować czatu czy rozmowy, dość często sama reakcja mówi o tym, co aktualnie nasz kompan czuje.

Niemniej, wtyczka jest godna uwagi i warto śledzić, co jeszcze programiści wymyślą, aby ulepszyć czas spędzania na największej platformie VoD – Netflix.

Komentarze:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!