NetflixNewsSeriale VOD

Netflix organizuje casting do „Wiedźmina” w Polsce

Potwierdziły się plotki dotyczące poszukiwań polskich aktorów do serialu „Wiedźmin” od platformy Netflix. Ciri jednak będzie Polką?

Na łamach naszego serwisu VODnews.pl informowaliśmy o negatywnym szumie wokół odtwórczyni roli Ciri w serialu „Wiedźmin”. Netflix miał poszukiwać do tej roli przedstawicielkę BAME, czyli z mniejszości etnicznej, czarnoskórą lub Azjatkę. Temat stał się na tyle gorący, że w sieci pojawiła się fala hejtu i tekstów rasistowskich. Sprawa wymknęła się spod kontroli, a główna producentka i scenarzystka – Lauren S. Hissrich, z tego powodu zniknęła z Twittera. W sieci pojawiały się kolejne plotki, iż Netflix szuka jednak Polki do roli młodej bohaterki ze świata Andrzeja Sapkowskiego. I niejako zostały one potwierdzone.

Netflix zorganizował casting w Warszawie. Szuka polskich aktorów

Sophie Holland – główna specjalistka ds. castingu – przyjechała do Polski aby zorganizować przesłuchania do ról w serialu „Wiedźmin”. Zadaniem Holland jest znalezienie polskich aktorów do obsadzenia w serialu Netfliksa. Jak się okazuje, casting najprawdopodobniej już się zakończył. Specjalistka wraz z rekomendacją i z nagraniami pojechała do Londynu, gdzie oczekuje ją Hissrich, główna producentka. Sprawdzi nagrania i ostatecznie podejmie decyzje co do naboru polskich aktorów.

Według doniesień medialnych, jedna z nastolatek miała udostępnić na swoim profilu na Facebooku zdjęcie scenariusza do roli Ciri. Co by ostatecznie potwierdzało, że bohaterka będzie jednak z białej rasy, a nie jak spekulowano, z mniejszości etnicznej.

Sophie Holland jednak nie potwierdza, do jakiej roli poszukiwała aktorów w Polsce. Potwierdza jednak fakt, że jeszcze powróci do Warszawy i będzie kontynuowała castingi. A zatem to jeszcze nie koniec poszukiwań polskiego akcentu w międzynarodowej produkcji Netfliksa.

Warto jednak podkreślić, że serial dotyczy słowiańskiej kultury, być może szukano po prostu statystów o słowiańskiej urody.

Zdjęcia do serialu „The Witcher” już za dwa miesiące!

Zapewne już wkrótce poznamy całą obsadę serialu, jeśli nie, to na pewno głównych odtwórców, takich jak Yennefer, Jaskier czy właśnie omawiana Ciri. Kto zagra u boku Henry’ego Cavilla? O tym przekonamy się już niebawem.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!