NetflixNews

Netflix dopieszcza bogatszych subskrybentów. „Okja” w technologii Dolby Atmos

Poznaj nowy wymiar dźwięku. Posiadacze telewizorów 4K i HDR mogą cieszyć się dodatkowymi doznaniami podczas seansu!

Najważniejsze
  • Nowa technologia dźwięku
  • Okja pierwszym filmem w Dolby Atmos
  • Twórcy filmowi z narzędziem od Netfliksa
  • Tylko na wybranych urządzeniach

Film „Okja” z dźwiękiem w nowym wymiarze Dolby Atmos. Posiadacze telewizorów w jakości 4K i HDR mogą liczyć na nowe doznania w Netfliksie.

Wyróżniona na filmowym festiwalu w Cannes „Okja” udostępniona została na platformie Netflix z technologią Dolby Atmos. To pierwsza produkcja dostępna w serwisie w nowym wymiarze dźwięku. Subskrybenci oglądający swoje ulubione seriale i filmy w jakości 4K i HDR mogą liczyć na dodatkowe doznania podczas seansu.

Jak przekonuje Netflix, porywającą atmosferę filmu tworzy nie tylko jego obraz, ale również — a być może nawet przede wszystkim — dźwięk. Nowa technologia pozwoli na realistyczne doświadczenie dźwięku rozprowadzanego po całym pomieszczeniu. Podczas seansu, widz może odnieść wrażenie, że słyszy odgłosy także nad głową. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, gdzie w filmie przelatuje samolot – a my – widzowie możemy usłyszeć, jakby przelatywał nad naszymi głowami. Niespotykany dotychczas realizm dźwięku można porównać do wiernie odwzorowanej rzeczywistości wizualnej za sprawą jakości 4K i HDR.

Bardzo się cieszę, że użytkownicy serwisu Netflix z całego świata będą mogli w zaciszu własnego domu poczuć się jak w kinie, oglądając film Okja i inne wspaniałe produkcje, które wkrótce udostępnimy — Greg Peters, dyrektor ds. produktów w firmie Netflix

„Okja” pierwszym filmem w technologii Dolby Atmos

Dolby Atmos udostępniany jest nie tylko dla subskrybentów, ale także dla współpracujących z platformą twórców filmowych. Jest to nowoczesne narzędzie, które pozwoli artystom zbudować fascynujący, wciągający świat. Bong Joon Ho jako pierwszy wykorzystał tę technologię do realizacji produkcji „Okja” na zlecenie Netfliksa. Zobacz, co sądzi o tym reżyser:

Film „Okja” wywołał kontrowersje podczas Festiwalu Filmowego w Cannes. Sprawdź bojkot francuskich kin >>>

Oprócz produkcji „Okja”, najnowsza technika odtwarzania dźwięku wzbogaci także kilka innych tytułów, które niebawem zadebiutują na platformie VOD. Jak zapewnia Netflix, z czasem biblioteka produkcji zrealizowanych w technologii Dolby Atmos będzie się poszerzała. Wkrótce klienci serwisu będą mogli zobaczyć kolejne filmy z tą nowoczesną techniką dźwiękową:

  • BLAME! (28 lipca)
  • Notatnik śmierci (25 sierpnia)
  • Bright (grudzień)
  • Kierowca (2017)

Dostępność nowej technologii dźwięku w serwisie Netflix

Obecnie przesyłanie strumieniowe w formacie Dolby Atmos jest dostępne na konsolach Xbox One i Xbox One S marki Microsoft oraz na telewizorach OLED marki LG z 2017 r. Konsole Xbox umożliwiają korzystanie z dźwięku Dolby Atmos po podłączeniu do kompatybilnego zestawu kina domowego, telewizora, soundbara lub słuchawek z wykorzystaniem funkcji Dolby Atmos dedykowanej dla słuchawek i dostępnej w aplikacji Dolby Access w sklepie Xbox Store. Telewizory LG OLED mają wbudowany komponent Dolby Atmos, pozwalający na stworzenie wokół użytkownika pola dźwiękowego o zakresie 360° bez konieczności podłączania urządzenia do zewnętrznego systemu audio.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL