NetflixNews

Netflix ocenia dostawców internetu. Najlepsze łącze ma Orange i Plus

Platforma Netflix ocenia dostawców internetowych pod kątem płynnego i jakościowego oglądania filmów i seriali. Orange posiada najlepszy światłowód, a Plus internet mobilny.

Netflix zaprezentował raport dotyczący łącz internetowych umożliwiających płynne oglądanie. Według najnowszej analizy, platformę Netflix najlepiej ogląda się dzięki światłowodowi oferowany przez Orange. Z kolei wśród dostawców mobilnych, zwyciężą jest Plus z średnią prędkością 2,46 mb/s.

Netflix prezentuje dostawców z najlepszym internetem do oglądania

Netflix cyklicznie publikuje własne statystyki pokazujące najlepszych dostawców internetu. W analizach pokazywane są przepustowości, które są wykorzystywane przez użytkowników oglądających materiały wideo na Netfliksie. A zatem nie pokazuje pełen przepustowości, jaką mogą osiągnąć łącza internetowe oferowane przez wspomnianych poniżej dostawców.

Najlepszy internet w Polsce według platformy Netflix
Najlepszy internet w Polsce według platformy Netflix

Orange Polska utrzymał swoją pozycję lidera wśród internetu stacjonarnego. generując przepustowość na poziomie 4,70 mbs. Jednakże na pozycji drugiej nastąpiła zmiana, gdzie ulokował się operator Toya z prędkością 4,39 mb/s. Tym samym, Vectra zeszła na trzecie miejsce z przepustowością na poziomie 4,34 mb/s.

Jak wynika z raportu, rośnie popularność Netfliksa wśród posiadaczy smartfonów i tabletów. Dla platformy jest to równie istotne, aby internet mobilny był wystarczająco dobry do płynnego oglądania poza domem. Z analizy dowiadujemy się, że najlepszy mobilny internet dla subskrybentów serwisu VOD oferuje sieć Plus (2,46 mb/s). Drugim operatorem w tym zestawieniu jest Play, który generował średnią przepustowość na poziomie 2,42 mb/s.

Komentarze:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!