NetflixNews

Netflix nie zagraża tradycyjnej telewizji. Tak twierdzi prezes Kino Polska

Prezes Kino Polska TV w rozmowie z PAP stwierdził, że wzrost popularności platform takich jak Netflix, nie wpływa na oglądalność tradycyjnej telewizji.

Choć tradycyjna telewizja nie umiera, to z pewnością zmienia się jej sposób konsumpcji. W Polsce w dalszym ciągu linearna telewizja jest głównym medium rozrywki. Pomimo rosnącego trendu serwisów VOD, przed ekranami telewizji siedzimy średnio ponad 4 godziny. Jeszcze więcej przed tradycyjną telewizją przesiadują seniorzy, oglądają oni TV na żywo średnio prawie 8 godzin dziennie. Jak twierdzi prezes Kino Polska, popularność Netfliksa bez wpływu na widownię ich kanałów. Powód?

Młoda widownia ogląda głównie seriale, stąd popularność takich serwisów jak Netflix

Bogusław Kisielewski w rozmowie z PAP podkreślał, że wzrost zainteresowania serwisami VOD nie wpływa na oglądalność kanałów z ich portfolio. Nadawca oprócz swojego podstawowego kanału Kino Polska, posiada także udziały w takich stacjach jak Stopklatka TV, Zoom TV, Kino Polska Muzyka i Kino TV.

Prezes Kino Polska ocenia, że internetowe telewizje są popularne głównie wśród młodszej widowni lubiącej seriale. Przedstawiciel polskiego nadawcy uznaje, że choć seriale to dziś ogromna część rynku telewizyjnego, to jednak bezpośrednio nie wpływa na oglądalność kanałów z grupy. I podkreśla, że subskrybenci Netfliksa – według badań – także posiadają telewizję tradycyjną i co więcej, także ją konsumują.

Według Kisielewskiego, lokalni nadawcy mogą być spokojni, ponieważ takie serwisy jak Netflix nie stawiają na lokalne produkcje. A jak wynika z analizy ScreenLovers i Ampere Analysy, polscy dostawcy IPLA i Player, mają łącznie więcej płacących użytkowników niż łącznie zagraniczne podmioty (poza analizą HBO GO).

Grupa Kino Polska także w internecie. Gdzie oglądać kanały Stopklatka TV, Zoom TV, Kino Polska Muzyka i Kino TV?

Stacje telewizyjne z grupy Kino Polska TV S.A. są szeroko dystrybuowane w sieci. Użytkownicy mogą legalnie uzyskać dostęp do wybranych kanałów telewizyjnych.

  • Stopklatka TV – WP Pilot (od 6,90 zł)
  • Zoom TV – WP Pilot (od 6,90 zł)
  • Kino Polska – Filmbox Live (19.90 zł), IPLA (od 20,00 zł), WP Pilot (od 39,90 zł)
  • Kino Polska Muzyka – Filmbox Live (19.90 zł), IPLA (od 20,00 zł), WP Pilot (od 39,90 zł)
  • Kino TV – Filmbox Live (19.90 zł), IPLA (od 20,00 zł), WP Pilot (od 19,90 zł)

Oczywiście kanały TV są dostępne przez internet dla klientów płatnych usług satelitarno-kablowych (CP GO, nc+GO, UPC Horizon GO). A także u operatorów telekomunikacyjnych (Play Now). Ceny zależne od wysokości abonamentu na podstawowe świadczenia.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!