NetflixNews

To nie jest fikcja! Netflix przekazuje widzom odpowiedzialność nad losami bohaterów

Nikt nie spodziewał się, że wizja eksperta VODnews.pl i eksperymenty Netflixa wcielą się w życie. Już dziś zobacz pierwszy serial.

Pod koniec ubiegłego roku, nasz ekspert opisywał telewizję przyszłości, w której każdy z nas może zostać scenarzystą.  Z kolei w marcu, Netflix ogłosił prace nad technologią umożliwiającą wybór odpowiedniej decyzji dla bohatera przez subskrybentów. Eksperyment przebiegał w laboratorium korporacji, gdzie uczestnikami były dzieci oraz ich rodzice. Platforma nie próżnowała, bowiem właśnie pojawiła się premierowa bajka umożliwiająca zmianę losów bohaterów zgodnie z życzeniem widza.

Pierwsze animowane seriale z funkcją wyboru decyzji

  • Kot w butach: Uwięziony w baśni (20 czerwiec 2017);
  • Buddy Błyskawica (14 lipiec 2017);
  • Stretch Armstrong: The Breakout (data nieznana, w 2018 roku).

Netflix zgodnie z zapowiedziami przekazuje odpowiedzialność nad losem bohaterów widzom. Na początku, taka funkcja będzie dostępna dla dzieci w produkcjach animowanych.

Chcieliśmy się dowiedzieć, czy coś takiego spodoba się widzom, dlatego przeprowadziliśmy serię badań i rozmów z dziećmi oraz rodzicami, by zdobyć cenną wiedzę. Nasz pomysł spotkał się z pozytywnym przyjęciem (na przykład, rodzicom spodobało się to, że ich dzieci będą mogły podejmować decyzje i zasiądą na krześle reżysera). Czekamy z niecierpliwością, by przekonać się, czy nasi użytkownicy będą korzystać z nowych możliwości, a także które scenariusze najbardziej im się spodobają. Na przykład, czy bardziej przypadną im do gustu przyjazne, czy wrogo nastawione niedźwiadki? Czy będą chcieli obejrzeć odcinek ponownie, wybierając inny scenariusz?

Jak to działa?

Podczas oglądania animacji, widz staje przed dylematem. Dostaje wybór dwóch różnych ścieżek – od subskrybenta zależy jak potoczą się dalsze losy fikcyjnych postaci. Każdy dokonany wybór jest oznaczony na pasku, np. podczas zatrzymania materiału. W sposób, dziecko może sprawdzić jakich wyborów wcześniej dokonał.

Nowe narzędzie sprawi, że ten sam tytuł będzie można oglądać wielokrotnie. I za każdym razem, treść otrzymana po zmianie wcześniejszej decyzji będzie się różniła. To doskonały sposób, aby zwiększyć czas odwiedzin na stronie. Oczywiście zadziała tutaj także efekt świeżości i tę technologię wypróbują także starsi subskrybenci, chociażby z ciekawości.

Nowa funkcja nie dla wszystkich

Z nowej opcji mogą skorzystać właściciele urządzeń mobilnych z systemem iOS od Apple. Posiadacze aplikacji Netflix na telewizorach Smart TV również będą mogli poczuć się jak prawdziwy scenarzysta.

Nowe bajki na chwilę obecną nie są dostępne dla użytkowników komputerów stacjonarnych (za pomocą przeglądarek) oraz dla posiadaczy urządzeń mobilnych z systemem Android.

Pozostaje pytanie, czy taka technologia sprawdziłaby się w serialach aktorskich? Wystarczy wyobrazić sobie, jak wyglądałaby rozrywka podczas oglądania produkcji „Wiedźmin”. Czy chciałbyś wówczas odegrać rolę scenarzysty?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL