NetflixNewsSeriale VOD
Popularne

Stało się najgorsze. Seriale Marvela skasowane przez Netfliksa

Wyjątkiem jest „The Punisher” i „Jessica Jones”. Netflix nie wyprodukuje już kolejnych sezonów seriali Marvela „Daredevil”, „Luke Cage” i „Iron Fist”. Powodem platforma Disney+.

Netflix pierwotnie ogłosił zawieszenie produkcji „Iron Fist”, który według nieoficjalnych informacji, miał najmniejszą oglądalność. Potwierdzeniem tej tezy mają być negatywne opinie uzyskane przez krytyków filmowych. W kolejnych doniesieniach medialnych dowiedzieliśmy się, że Netflix nie zrealizuje już nowych odcinków do serialu „Luke Cage”. W wielką nadzieję fani pokładali w najlepszą – zarówno dla widzów jak i krytyków – część serialowego universum Marvela „Daredevil”. Niestety…

Obecnie trwają zdjęcia do nowego sezonu „Jessici Jones”, ale wszystko wskazuje na to, że i ta część marvelowskiego universum ostatecznie zostanie zakończona przez Netfliksa. Firma rozpoczęła już produkcję nowych odcinków, dlatego zbyt kosztowne byłoby wycofanie się na tym etapie.

„Daredevil” skasowany. Ogromna strata dla fanów

Przygody Diabła z Hell Kitchen były najchętniej oglądane przez subskrybentów Netfliksa. Ostatni sezon okazał się być naprawdę zacną rozrywką. A końcowe wątki ostatniej serii dały widzom przedsmak tego, co zobaczymy w kolejnych sezonach. Niestety, tak samo jak poprzednie produkcje Marvela, „Daredevil” nie doczeka się kontynuacji – przynajmniej na platformie Netflix.

Daredevil / Netflix
Daredevil / Netflix

Pod znakiem zapytania pozostaje jedynie „The Punisher”. Netflix jeszcze nie poinformował, czy spin-off „Daredevila” będzie miał szansę na nowe odcinki. Netflix musi także zdecydować się, czy po nakręceniu trzeciej serii „Jessici Jones”, również zrezygnuje z kontynuacji.

Defendersi doczekają się nowych odcinków? Nadzieją platforma Disney+

Wszystko wskazuje na to, że rezygnacja platformy Netflix z seriali Marvela to efekt nadchodzącej usługi Disney+. Jak już informowaliśmy naszych czytelników, wytwórnia Disney ma wielkie plany co do własnej platformy z materiałami wideo na życzenie. Według zapowiedzi giganta z sektora rozrywkowego, w nowej usłudze pojawią się filmy i seriale znane z produkcji Disney’a, Pixara, a także takie hity jak „Gwiezdne wojny” czy filmy dokumentalne realizowane dla National Geographic. W ofercie znaleźć mają się także produkcje z filmowego universum Marvela. Ta ostatnia informacja jest kluczem decyzji podjętej przez Netfliksa. Jak zapowiadali przedstawiciele koncernu Disney’a, do końca 2019 roku, wszystkie ich produkcje znikną z bibliotek VoD u konkurencji. I tym samym, zawartość disneyowska nie będzie już dostępna m.in. w serwisie Netflix czy HBO GO.

Pozostaje zatem ostatnia nadzieja, że seriale realizowane dotąd dla Netfliksa, nadal będą kontynuowane, ale tym razem pod szyldem Disney+. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie potwierdzić ten stan rzeczy, wszystko w rękach Disney’a. Gdyby wytwórnia ostatecznie zgodziłaby się na produkcję nowych odcinków, byłby to ogromny ukłon w stronę fanów serialowego uniwersum Marvela.

Disney+ po polsku! Ale czy będzie dostępny w Polsce?

Oficjalny serwis Disney+ jest dostępny po polsku, a przynajmniej strona zapowiadająca usługę. Dla Polaków to nie jest pewne potwierdzenie, ale jest jeszcze zbyt wcześnie, by cokolwiek ustalać w tej sprawie.

Według szczątkowych informacji, na platformie, oprócz własnych produkcji, pojawią się także treści oryginalne. W planach są przede wszystkim seriale z serii Gwiezdnych Wojen (np. „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie), a także kontynuacje filmowych hitów „High School Musical” czy „Potwory i Spółka” – oczywiście w wersji odcinkowej.

Komentarze:

  1. To akurat bardzo dobra wiadomość, szczególnie dla fanów Marvelsów bo to co zrobił Netflix z tymi serialami to słaby żart.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL