Disney+News World

Disney+ będzie w Polsce? Jest na to duża szansa!

W przyszłym roku zadebiutuje nowy serwis VoD pod nazwą Disney+. Platforma ma funkcjonować na początku w USA, ale strona jest dostępna także w języku polski.

Długo zapowiadany serwis o nazwie Disney+ będzie oferował dostęp do wszystkich produkcji realizowanych dla wytwórni. Gigant segmentu rozrywkowego planuje dodatkowe atrakcje, aby przyciągnąć subskrybentów. Wszystko po to, by uniezależnić się od dystrybutorów trzecich, takich jak Netflix, Prime Video czy HBO GO. To właśnie m.in. na tych platformach ostatecznie zostaną usunięte produkcje Disney’a.

Disney+ ruszy pod koniec 2019 roku. Co w ofercie?

Według szczątkowych informacji, na platformie, oprócz własnych produkcji, pojawią się także treści oryginalne. W planach są przede wszystkim seriale z serii Gwiezdnych Wojen (np. „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie), a także kontynuacje filmowych hitów „High School Musical” czy „Potwory i Spółka” – oczywiście w wersji odcinkowej.

Na platformie pojawią się także najstarsze produkcje Disney’a, które na próżno szukać u innych dostawców wideo na życzenie. Zabraknie najnowszych hitów, a także materiałów na wyłączność. Nie wykluczone, że Disney będzie chciał również publikować swoje produkcje zaraz po zakończeniu emisji w kinach.

Jak się dowiedział serwis VODnews.pl, na platformie Disney+ pojawią się także produkcje znane z wytwórni Pixar, filmowe produkcje Marvela czy bogata biblioteka materiałów z serii Gwiezdnych Wojen. Nie zabraknie także filmów dokumentalnych realizowanych na zlecenie National Geographic.

Platforma VOD od Disney’a jednak w Polsce?

Oficjalna strona (sprawdź TUTAJ) jest dostępna w języku polskim i zachęca do zapisywania się do newslettera. Dzięki temu, jako pierwsi dowiemy się o kolejnych krokach związanych z tą platformą. Obecność naszego rodzimego języka w serwisie, daje nam powód do radości. Dlaczego? Choćby dlatego, że być może serwis VoD od Disney’a zadebiutuje także w innych krajach, w Polsce także.

Disney+ w Polsce? Oficjalna strona jest po polsku!
Disney+ w Polsce? Oficjalna strona jest po polsku!

Przedstawiciele wytwórni podkreślają, że na początku zadebiutują w Stanach Zjednoczonych. Podkreślają, że chcą konkurować z obecnymi podmiotami oferującymi wideo na życzenie. Nie ukrywają, że mowa przede wszystkim o globalnych serwisach, takich jak Netflix, Prime Video czy HBO GO. Na podstawie działań swojej konkurencji, gigant rozrywki dla całej rodziny może zdecydować się na kolejny krok i zadebiutować w każdym kraju, w którym odbiorą wszystkie niezbędne prawa do wyłączności.

Netflix rezygnuje z kontynuacji seriali Marvela. Powodem jest Disney+?

Kilka dni temu, największy serwis streamingowy Netflix, ogłosił zakończenie prac nad serialami Marvela. Nie będzie już nowych odcinków do Jessici Jones czy Luke’a Cage’a. Wcześniej zakończono produkcję Iron Fist. Pod znakiem zapytania jest dalsza produkcja Daredevila, który według nieoficjalnych informacji, najlepiej się ogląda w serwisie. Do uniwersum Marvela należy także The Punisher.

Gigant VoD nie komentuje oficjalnie swojej decyzji, ani nie potwierdza, jakoby poczynania Disney’a, miałyby wpływ na tę decyzję. Niemniej, jak tylko powstanie serwisie Disney+, nie wykluczone jest, że wytwórnia zdecyduje się na własne kontynuacje lub zupełnie nowe adaptacje tych superbohaterów.

Przypominamy, że w Polsce jeszcze platforma HBO GO posiada prawa do filmów Disney’a. Jak twierdzą przedstawiciele wytwórni, jeszcze w tym roku wygasną część praw licencyjnych u innych dostawców. Disney chce być gotowy w pełni na odpalenie własnej platformy, mając do zaoferowania cały swój dorobek artystyczny.

Disney+ będzie usługą subskrypcyjną, czyli na abonament z dostępem do pełnej biblioteki. Według oficjalnych informacji, usługa będzie tańsza od Netfliksa.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!