News

Jak oglądać w jakości 4K? Netflix i HBO GO w nowym Android TV

Odtwarzacz multimedialny Neo U9-H zapewnia wsparcie dla jakości 4K. Dzięki technologii DRM, Android TV obsługuje serwisy VOD, w tym Netflix i HBO GO.

W Minix Neo U9-H producent zastosował osiem 64-bitowych rdzeni korzystających z procesora CPU Cortex-A53 i chipsetu Amlogic S912. W Neo U9-H wykorzystano układ graficzny nowej generacji Mali-820MP3 GPU oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM DDR3. Pamięć wewnętrzną stanowi 16 GB pamięci flash eMMC, którą można rozszerzyć za pośrednictwem zewnętrznej karty microSD, a także poprzez pamięć lub dysk podłączony do jednego z trzech portów USB 2.0. Minix Neo U9-H pracuje pod kontrolą systemu Android 6.0.1 Marshmallow z nakładką firmy Minix. Urządzenie jest wyposażone w moduł WiFi 802.11ac, oferujący dostęp zarówno do sieci 2,4Ghz, jak i 5Ghz. Dodatkowo, odtwarzacz posiada złącze LAN o przepustowości 1 Gb/s. Funkcje bezprzewodowe uzupełnia Bluetooth 4.1, przydatny podczas współpracy odtwarzacza z urządzeniami mobilnymi.

Łączność odtwarzacza z telewizorem, projektorem lub zestawem kina domowego zapewni złącze HDMI w standardzie 2.0. Za przesył sygnału audio, oprócz HDMI, odpowiada wyjście optyczne SPDIF typu Toslink oraz słuchawkowe 3,5mm. Neo U9-H jest wyposażony ponadto w wejście mikrofonowe. Miłym dodatkiem jest wyposażenie urządzenia w złącze OTG microUSB. Całość podzespołów zamknięta jest w obudowie pokrytej matowym tworzywem sztucznym, charakterystycznym dla minimalistycznego wzornictwa sprzętu firmy Minix.

Urządzenie umożliwia płynne dekodowanie wideo 4K Ultra HD 60Hz w jakości 4:4:4 HDR przy 10 bitowej głębi kolorystycznej. Pozwala również na uzyskanie szerszego spectrum kolorów BT.2020, co przekłada się na realistyczny obraz. Neo U9-H w pełni obsługuje kodek H.265/HEVC, a zastosowane złącza HDMI są zgodne ze standardem HDMI 2.0, co pozwala na transmisję pełnego sygnału 4K w 60 klatkach na sekundę. Odtwarzacz wspiera również formaty wielokanałowego HD-Audio, w tym DTS-HD i Dolby TrueHD (również 7.1), bez jakiejkolwiek ingerencji w jakość strumienia (passthrough). Po raz pierwszy urządzenie firmy Minix dostało także wsparcie Dolby Digital na pełnej, oficjalnej licencji.

Serwisy VOD i obsługa w jakości 4K – w tym m.in Netflix i HBO GO

Nowością jest współpraca odtwarzacza z systemem DRM, w tym Widevine Level 1 oraz PlayReady 3.0. Pozwala ona na odtwarzanie materiałów z niemal wszystkich popularnych serwisów VOD w wysokiej jakości do Full HD włącznie. Większość współczesnych Android TV Boxów zmagało się z wieloma ograniczeniami w tej kwestii − najczęstszym problemem była niska rozdzielczość, nieprzekraczająca 480p. Przy wykupionych subskrypcjach, użytkownik uzyska dzięki Neo U9-H dostęp do filmów i seriali HD w aplikach Netflix, Showmax czy HBO GO. Na wyciągnięcie ręki będą również kanały telewizyjne z aplikacji NC+ GO czy Ipla oraz relacje sportowe z Eleven Sports.

Razem z Google Play otrzymamy również dostęp do tysięcy aplikacji znanych z telefonów czy tabletów z systemem Android. Od popularnego YouTube, przez aplikacje strumieniujące muzykę jak Spotify czy Tidal, po gry, programy biurowe czy serwisy społecznościowe. Sprzęt posiada zainstalowaną przeglądarkę internetową Chrome oraz zapewnia obsługę komunikatorów w tym Skype. Jak każdy z poprzednich modeli, także Neo U9-H wspiera przesył AirPlay, Miracast oraz DLNA.

Minix Neo U9-H odtwarza większość popularnych i ogólnodostępnych cyfrowych formatów plików multimedialnych z lokalnych oraz sieciowych nośników, a także gwarantuje dostęp do dodatków zapewniających nieograniczone możliwości strumieniowania z sieci programów telewizyjnych, filmów oraz seriali z możliwością pobierania w locie napisów, a także z dostępem do kanałów telewizji internetowej. Co więcej, podłączone do zestawu audio Neo U9-H, poprzez dostępne wtyczki muzyczne, umożliwi słuchanie stacji radiowych z całego świata.

Cena detaliczna Minix Neo U9-H wynosi 679 zł.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL