News

Jak oglądać w jakości 4K? Netflix i HBO GO w nowym Android TV

Odtwarzacz multimedialny Neo U9-H zapewnia wsparcie dla jakości 4K. Dzięki technologii DRM, Android TV obsługuje serwisy VOD, w tym Netflix i HBO GO.

W Minix Neo U9-H producent zastosował osiem 64-bitowych rdzeni korzystających z procesora CPU Cortex-A53 i chipsetu Amlogic S912. W Neo U9-H wykorzystano układ graficzny nowej generacji Mali-820MP3 GPU oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM DDR3. Pamięć wewnętrzną stanowi 16 GB pamięci flash eMMC, którą można rozszerzyć za pośrednictwem zewnętrznej karty microSD, a także poprzez pamięć lub dysk podłączony do jednego z trzech portów USB 2.0. Minix Neo U9-H pracuje pod kontrolą systemu Android 6.0.1 Marshmallow z nakładką firmy Minix. Urządzenie jest wyposażone w moduł WiFi 802.11ac, oferujący dostęp zarówno do sieci 2,4Ghz, jak i 5Ghz. Dodatkowo, odtwarzacz posiada złącze LAN o przepustowości 1 Gb/s. Funkcje bezprzewodowe uzupełnia Bluetooth 4.1, przydatny podczas współpracy odtwarzacza z urządzeniami mobilnymi.

Łączność odtwarzacza z telewizorem, projektorem lub zestawem kina domowego zapewni złącze HDMI w standardzie 2.0. Za przesył sygnału audio, oprócz HDMI, odpowiada wyjście optyczne SPDIF typu Toslink oraz słuchawkowe 3,5mm. Neo U9-H jest wyposażony ponadto w wejście mikrofonowe. Miłym dodatkiem jest wyposażenie urządzenia w złącze OTG microUSB. Całość podzespołów zamknięta jest w obudowie pokrytej matowym tworzywem sztucznym, charakterystycznym dla minimalistycznego wzornictwa sprzętu firmy Minix.

Urządzenie umożliwia płynne dekodowanie wideo 4K Ultra HD 60Hz w jakości 4:4:4 HDR przy 10 bitowej głębi kolorystycznej. Pozwala również na uzyskanie szerszego spectrum kolorów BT.2020, co przekłada się na realistyczny obraz. Neo U9-H w pełni obsługuje kodek H.265/HEVC, a zastosowane złącza HDMI są zgodne ze standardem HDMI 2.0, co pozwala na transmisję pełnego sygnału 4K w 60 klatkach na sekundę. Odtwarzacz wspiera również formaty wielokanałowego HD-Audio, w tym DTS-HD i Dolby TrueHD (również 7.1), bez jakiejkolwiek ingerencji w jakość strumienia (passthrough). Po raz pierwszy urządzenie firmy Minix dostało także wsparcie Dolby Digital na pełnej, oficjalnej licencji.

Serwisy VOD i obsługa w jakości 4K – w tym m.in Netflix i HBO GO

Nowością jest współpraca odtwarzacza z systemem DRM, w tym Widevine Level 1 oraz PlayReady 3.0. Pozwala ona na odtwarzanie materiałów z niemal wszystkich popularnych serwisów VOD w wysokiej jakości do Full HD włącznie. Większość współczesnych Android TV Boxów zmagało się z wieloma ograniczeniami w tej kwestii − najczęstszym problemem była niska rozdzielczość, nieprzekraczająca 480p. Przy wykupionych subskrypcjach, użytkownik uzyska dzięki Neo U9-H dostęp do filmów i seriali HD w aplikach Netflix, Showmax czy HBO GO. Na wyciągnięcie ręki będą również kanały telewizyjne z aplikacji NC+ GO czy Ipla oraz relacje sportowe z Eleven Sports.

Razem z Google Play otrzymamy również dostęp do tysięcy aplikacji znanych z telefonów czy tabletów z systemem Android. Od popularnego YouTube, przez aplikacje strumieniujące muzykę jak Spotify czy Tidal, po gry, programy biurowe czy serwisy społecznościowe. Sprzęt posiada zainstalowaną przeglądarkę internetową Chrome oraz zapewnia obsługę komunikatorów w tym Skype. Jak każdy z poprzednich modeli, także Neo U9-H wspiera przesył AirPlay, Miracast oraz DLNA.

Minix Neo U9-H odtwarza większość popularnych i ogólnodostępnych cyfrowych formatów plików multimedialnych z lokalnych oraz sieciowych nośników, a także gwarantuje dostęp do dodatków zapewniających nieograniczone możliwości strumieniowania z sieci programów telewizyjnych, filmów oraz seriali z możliwością pobierania w locie napisów, a także z dostępem do kanałów telewizji internetowej. Co więcej, podłączone do zestawu audio Neo U9-H, poprzez dostępne wtyczki muzyczne, umożliwi słuchanie stacji radiowych z całego świata.

Cena detaliczna Minix Neo U9-H wynosi 679 zł.

Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: