NetflixNews

Netflix rozpoczyna współpracę z europejskimi producentami

Platforma Netflix na realizację europejskich produkcji przeznaczy prawie 2 miliardy dolarów. Zobacz zwiastun niemieckiego serialu.

Zgodnie z obietnicą Reeda Hastings, serwis Netflix wkrótce wzbogaci się o europejskie produkcje. Właśnie trwają prace nad trzema serialami we współpracy z BBC i Canal+.

W tym roku właściciel amerykańskiej platformy planuje wydać ok. 6 mld dolarów na własne produkcje. Reed Hastings przekazał mediom, że w ramach strategii rozwoju Netfliksa, część środków pieniężnych (1,75 mld dolarów) zostaną przeznaczone na produkcje europejskie.

Prezes Netfliksa podczas specjalnego spotkania z mediami w Berlinie zdradził, że firma aktualnie pracuje nad około 90 nowymi serialami i filmami na naszym kontynencie. Hastings dopowiedział, że projekty te są na różnych etapach realizacji – od pomysłów do planów zdjęciowych.

BBC na zlecenie amerykańskiej firmy przygotowuje historyczne seriale „Troy: Fall of a City” oraz „Black Earth Rising”. Pierwsza produkcja opowiadać ma o Wojnie Trojańskiej i będzie realizowana w RPA, z kolei drugi tytuł przedstawi zbrodnie wojenne.

Netflix będzie miał wyłączne prawa do dystrybucji na całym świecie, z wyjątkiem w Wielkiej Brytanii, gdzie BBC zachował prawo do emisji we własnym kraju.

Francuski oddział Canal+ dzięki współpracy z korporacją Hastingsa przygotowuje produkcję zatytułowaną „The Spy”. Serial opowie o izraelskim szpiegu Eli Coehnie z lat 60-tych. Główny bohater we wspomnianych latach działał przeciwko rządowi w Syrii. I tym przypadku, rodzima stacja zachowuje wyłąćzność dystrybucji na terenie Francji.

W zapowiedzi nowych, europejskich produkcji znajduje się również niemiecki serial „Dark”. W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź:
Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL