NetflixNews

Netflix dostępny w technologii VR

Jeden z najpopularniejszych serwisów VoD sprawdzi zainteresowanie swoich klientów kinem domowym w goglach VR. Czy taka forma oglądania się sprawdzi?

Aktualny trend okularów w technologii VR to bardziej zaspokajanie ciekawości niż narzędzie do codziennego użytku. Niemniej, czeka nas wysyp nowych możliwości jakie będzie oferować wspomniana technologia.

Netflix już teraz przygląda się temu zjawisku i postanawia włączyć opcję dla swoich subskrybentów przedstawiając im zupełnie nowe kino domowe.

Naturalnie nie jest to projekt wdrożony na większą skalę, a jedynie przedsmak tego, co może czekać nas w niedalekiej przyszłości. Amerykański gigant wdrożył właśnie wsparcie dla technologii Daydream View, która jest już obecna na rynku. Dzięki temu, już teraz możemy założyć nasze okulary z systemem VR i zalogować się do przyjaznego pomieszczenia z dużym ekranem mieszczącym się dosłownie przed naszymi oczami.

Należy wziąć pod uwagę, że jest to dopiero początek wsparcia technologii VR, a więc musimy się przygotować na kilka niedogodności. Aby móc oglądać serwis VOD należy pobrać dodatkowe narzędzie na swój smartfon i dopiero potem uruchomić aplikację Netflix.

Aktualnie niewiele dostępnych modeli smartfonów może obsługiwać wsparcie DV, a więc pozostaje nam czekać na rozwój tej usługi. Ja zdecydowanie będę bacznie przyglądał się nowym informacjom na ten temat.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL