NetflixNews

Netflix inwestuje w animacje nie tylko dla dzieci

Platforma Netflix na fali popularności filmów i seriali animowanych, przymierza się do inwestycji w celu poszerzenia oferty dla swoich subskrybentów.

Netflix chce wyprodukować aż trzynaście produkcji oryginalnych, w tym filmy i seriale animowane. W produkcjach zostaną zaprezentowane opowieści inspirowane różnymi spojrzeniami na rzeczywistość i kulturami. Zostaną one zrealizowane w różnych technikach animacji, które będą dedykowane zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Według platformy, 60 proc. subskrybentów ogląda regularnie animacje, co jest także pokłosiem inwestycji w ten segment.

Życiowa ambicja Guillermo del Toro, czyli pełnometrażowa animacja „Pinokio”

Guillermo del Toro zadebiutuje jako reżyser przy nowym filmie „Pinokio”, który ma być życiową ambicją meksykańskiego artysty. Jak się okazuje, zdobywca Oscarów napisze, wyreżyseruje i wyprodukuje musical animowany realizowany metodą poklatkową. Pinokio będzie pierwszym filmem pełnometrażowym Del Toro od czasu “Kształtu wody”, nagrodzonego w zeszłym roku aż czterema Oscarami, w tym za najlepszą reżyserię i najlepszy film.

Del Toro umieścił akcję “Pinokia” we Włoszech lat 30. Nowy film to rozwinięcie dotychczasowej współpracy Netflix z Guillermo del Toro, który stworzył dla serwisu nagrodzony statuetkami Emmy serial “Łowcy trolli”, pierwszą część trylogii “Opowieści z Arkadii” przygotowywanej przez studio DreamWorks. Premiera kolejnego rozdziału, “3 nie z tej ziemi”, została zaplanowana na 21 grudnia tego roku, a w przyszłym roku ukaże się część “Wizards”. Del Toro jest także twórcą mającego ukazać się wkrótce na Netflix serialu “Guillermo del Toro Presents 10 After Midnight”.

Pinokio | Źródło: Filmweb
Pinokio | Źródło: Filmweb

Plejada artystów stworzy magiczny i emocjonalny obraz „Pinokia”

“Pinokio” to wspólna produkcja Guillermo del Toro, Jim Henson Company (“Ciemny kryształ: Czas buntu”) i firmy ShadowMachine (“Bojack Horseman”, “The Shivering Truth”), która zrealizuje animację metodą poklatkową. Oprócz del Toro za produkcję odpowiadają Lisa Henson, Alex Bulkley (studio Shadow Machine), Corey Campodonico i Gary Ungar (Exile Entertainment). Koproducentem filmu jest Blanca Lista. Współautorem scenariusza będzie Patrick McHale (“Po drugiej stronie muru”, “Pora na przygodę!”). Wspólnie z del Toro film wyreżyseruje Mark Gustafson (“Fantastyczny Pan Lis”). Za scenografię będzie odpowiadać m.in. Guy Davis, czerpiący inspirację z ilustracji Grisa Grimly’ego. Wykonanie lalek powierzono studiu Mackinnon and Saunders (“Gnijąca panna młoda”). Netflix planuje rozpoczęcie produkcji “Pinokia” tej jesieni.

„MOTOWN MAGIC” (20 listopada 2018 r.)

Netflix, Serial animowany, Motown Magic
Netflix, Serial animowany, Motown Magic

Serial animowany dla przedszkolaków Josha Wakely’ego („Beat Bugs”). W serialu usłyszymy odświeżone wersje aż 52 hitów takich wykonawców, jak: The Jackson 5, The Temptations, Stevie Wonder, Marvin Gaye, The Supremes oraz Smokey Robinson, które zostały wydane przez wytwórnię Motown Records . Smokey Robinson objął także pieczę nad produkcją wykonawczą muzyki do serialu. Ben to 8-latek o wspaniałej wyobraźni i wielkim sercu, który zmienia swoje miasto, ożywiając kolorową sztukę uliczną za pomocą magicznego pędzla.

„GO! GO! CORY CARSON” (2019 r.)

Serial animowany dla przedszkolaków wytwórni Kuku Studios z kalifornijskiego Berkeley. Producentami wykonawczymi serialu są Alex Woo („WALL·E”, „Ratatuj”), Stanley Moore („Gdzie jest Dory”, „Uniwersytet Potworny”) oraz Tone Thyne („Wspaniałe zwierzaki”, „The Adventures of Napkin Man!”). Twórcy stworzyli serial „Go! Go! Cory Carson”, biorąc na warsztat zabawki z serii Go! Go! Smart Wheels produkowane przez firmę VTech Electronics. Głównym bohaterem serialu jest młody samochodzik Cory Carson, który przeżywa niezwykle pokręcone przygody w Bumperton Hills.

„POTĘŻNY MAŁY BHEEM” (2019 r.)

Realizowany w Indiach serial animowany dla przedszkolaków w reżyserii Rajiva Chilaka („Chhota Bheem”). „Potężny mały Bheem” będzie pierwszym serialem dla przedszkolaków z serii „Bheem”. To niewerbalna komedia slapstickowa, w której niezwykle silny, odważny i błyskotliwy bohater, potężny mały Bheem, przeżywa fascynujące przygody, przemierzając swoje rodzinne miasteczko — zazwyczaj w poszukiwaniu laddu (ulubionej przekąski).

„KLAUS” (Święta 2019 r.)

Film scenarzysty i reżysera Sergia Pablosa, współtwórcy hitu „Jak ukraść księżyc”. Produkcja zostanie zrealizowana w formacie animacji 2D. Samolubny młody listonosz zostaje przeniesiony do odległej skandynawskiej miejscowości. Tam niespodziewanie nawiązuje przyjaźń z wiodącym życie samotnika zabawkarzem. Tak zaczyna się historia Świętego Mikołaja. Twórcy wykreowali tę ponadczasową opowieść za pomocą klasycznej ręcznie rysowanej animacji oraz zaawansowanej technologii cyfrowej. Charakter animowanego świata podkreślają światło wolumetryczne oraz teksturowanie, które zazwyczaj stosuje się w filmach animowanych komputerowo. Postaciom użyczają głosu Jason Schwartzman, Rashida Jones, JK Simmons oraz Joan Cusack. Scenariusz napisali Sergio Pablos, Zach Lewis oraz Jim Mahoney, biorąc na warsztat powieść Pablosa. Producentami filmu są Matthew Teevan, Gustavo Ferrada oraz Marisa Roman. Z kolei za produkcję wykonawczą jest odpowiedzialna Jinko Gotoh („LEGO® PRZYGODA 2”, „Mały Książę”). Film zostanie zrealizowany w madryckiej wytwórni SPA Studios Sergia Pablosa we współpracy z firmą Atresmedia Cine. Studio Toon Boom weźmie udział w produkcji w roli partnera technologicznego.

„KID COSMIC” (2020 r.)

Serial produkcji Craiga McCrackena („Atomówki”, „Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster”). Opowiada on historię młodego chłopca, który pragnie zostać bohaterem. Jego marzenia się spełniają, kiedy natrafia na pochodzące z kosmosu kamienie mocy. Jednak chłopiec wkrótce odkrywa, że jego wyobrażenia o życiu bohatera mają niewiele wspólnego z rzeczywistością, z którą przyjdzie mu się zmierzyć. A będzie to największa walka w jego życiu. I mimo że chłopak szczerze pragnie bronić dobra, zupełnie mu to nie wychodzi.

„TRASH TRUCK” (2020 r.)

Serial animowany produkcji Maksa Keane’a („Dear Basketball”). Hank wychowywał się bez zakazów i nakazów. Jak na sześciolatka ma ogromną wyobraźnię. Ma też potężnego najlepszego kumpla — gigantyczną, roztrąbioną ciężarówkę. Przyjaciele codziennie przeżywają małe i duże przygody — to uczą się latać, to znów odwiedzają gabinet stomatologiczny. Producentami wykonawczymi serialu są Glen Keane („Mała syrenka”, „Aladyn”, „Piękna i Bestia”) oraz Gennie Rim („Dear Basketball”), a także Max Keane.

„THE WILLOUGHBYS” (2020 r.)

Kris Pearn, The Willoughbys, Netflix, Animacja
Kris Pearn, The Willoughbys, Netflix, Animacja

Jedyny w swoim rodzaju film pełnometrażowy realizowany w technice animacji komputerowej, którego produkcją zajęła się wytwórnia BRON Animation z Vancouver. Scenarzystą i reżyserem filmu jest Kris Pearn („Klopsiki kontratakują”). Czwórka rodzeństwa Willoughbych porzuconych przez samolubnych dorosłych uczy się, jak dostosować swoje staroświeckie przekonania do współczesnego świata, by stworzyć nowoczesną rodzinę. Na podstawie wyróżnionej nagrodą Newbery książki pisarki Lois Lowry. Występują: Ricky Gervais, Maya Rudolph, Will Forte, Martin Short, Alessia Cara oraz Jane Krakowski.

„OVER THE MOON” (2020 r.)

Glen Keane, Netflix, Animacja, Over the Moon
Glen Keane, Netflix, Animacja, Over the Moon

Animowany komputerowo musical o dziewczynie, która buduje statek kosmiczny i wyrusza na poszukiwanie legendarnej bogini księżyca, by udowodnić swojemu ojcu, że bogini naprawdę istnieje. Po „drugiej stronie” nieoczekiwanie odkrywa dziwaczny świat, w którym żyją fantastyczne stworzenia. Niektóre są potwornie niebezpieczne. Z kolei inne pomagają małej bohaterce odnaleźć drogę powrotną do domu. Reżyserem musicalu jest Glen Keane („Mała syrenka”, „Aladyn”, „Piękna i Bestia”), a scenarzystką — Audrey Wells („Pod słońcem Toskanii ”, „George prosto z drzewa”). Za produkcję odpowiada Gennie Rim („Dear Basketball”). Producentką wykonawczą jest Janet Yang („Klub szczęścia”). Utwory do musicalu skomponowali Christopher Curtis, Marjorie Duffield oraz Helen Park. Produkcję wspiera wytwórnia Pearl Studio.

„MAYA AND THE THREE” (2021 r.)

Jorge Gutierrez, Maya and the Three, Netflix, film animowany
Jorge Gutierrez, Maya and the Three, Netflix, film animowany

Animowany miniserial w reżyserii i według scenariusza Jorge Gutierreza („Księga życia”, „El Tigre: Przygody Manny’ego Rivery”). Serial zabiera widzów do mitycznego świata inspirowanego Mezoameryką. Jego bohaterką jest waleczna księżniczka, która postanawia zwerbować trójkę legendarnych wojowników do walki w obronie świata ludzi i bogów. Współscenarzystką i współproducentką wykonawczą serialu jest Silvia Olivas („Elena z Avaloru”). Z kolei za fabułę odpowiada Jeff Ranjo („Vaiana: Skarb oceanu”).

„MY FATHER’S DRAGON” (2021 r.)

Animowany film pełnometrażowy 2D dla całej rodziny w reżyserii Nory Twomey („Sekret księgi z Kells”, „Żywiciel”) oraz według scenariusza Meg LeFauve („W głowie się nie mieści”, „Dobry dinozaur”). Jest on oparty na pomyśle Meg LeFauve oraz Johna Morgana, którzy pełnią także funkcje producentów wykonawczych. Za produkcję filmu odpowiadają Bonnie Curtis oraz Julie Lynn z firmy Mockingbird Pictures, a także Paul Young z wytwórni Cartoon Saloon („Sekret księgi z Kells”, „Żywiciel”) i Tomm Moore. „My Father’s Dragon” to film oparty na nagrodzonych wyróżnieniem Newbery Honor powieściach dla dzieci autorstwa Ruth Stiles Gannett. Jest to opowieść o przygodach młodego Elmera Elevatora, który ucieka z domu i wyrusza na poszukiwanie smoka uwięzionego na odległej wyspie. Podczas wyprawy chłopiec odkrywa o wiele więcej, niż kiedykolwiek się spodziewał. Producentami wykonawczymi filmu są także Alan Moloney i Ruth Coady z firmy Parallel Films oraz Gerry Shirren.

„WENDELL & WILD” (2021 r.)

Animowany film pełnometrażowy — dzieło scenarzysty i reżysera Henry’ego Selicka („Miasteczko Halloween”, „Koralina i tajemnicze drzwi”) oraz scenarzysty Jordana Peele’a („Key & Peele”, „Uciekaj!”), które powstanie we współpracy z wytwórnią Monkeypaw Productions. Dwóch braci demonów (głosu postaciom użyczają Keegan Michael Key i Jordan Peele) ucieka z zaświatów i ląduje w pewnym miasteczku. Tam poluje na nich nastoletni pogromca sił zła, który pragnie ich unicestwić. Peele jest także producentem wykonawczym filmu z ramienia swojej wytwórni Monkeypaw. W roli producentów towarzyszą mu Selick i Ellen Goldsmith-Vein z firmy Gotham Group. Produkcję wspiera Sarah Serata. Producentami wykonawczymi są z kolei Win Rosenfeld z ramienia wytwórni Monkeypaw, Peter Principato oraz Joel Zadak z firmy Principato-Young, Lindsay Williams, a także Eddie Gamarra z firmy The Gotham Group. Projekt postaci zostanie zrealizowany przez argentyńskiego artystę Pabla Lobata.

„JACOB AND THE SEA BEAST” (2022 r.)

Animowany komputerowo film w reżyserii i według scenariusza nagrodzonego Oscarem filmowca Chrisa Williamsa („Vaiana: Skarb oceanu”, „Wielka Szóstka”, „Piorun”). Widzowie poznają fantastyczne przygody żeglarza. Wyrusza on w nieznane i podczas rejsu przez siedem mórz spotyka potwora, który zupełnie niespodziewanie staje się jego sprzymierzeńcem.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!