NetflixNewsSeriale VOD

Netflix rozpoczyna zdjęcia do polskiego serialu. Kto zagra główne role?

Właśnie ruszyły zdjęcia do pierwszego polskiego serialu dla platformy Netflix. Agnieszka Holland i Kasia Adamik wyreżyserują odcinki. Kto w obsadzie?

Jeszcze w tym roku, polscy widzowie doczekają się lokalnej produkcji od serwisu Netflix. Firma nie zdradza daty premiery, ale wiemy, że odbędzie się równolegle we wszystkich krajach, gdzie dostępna jest platforma. Już teraz zdradzamy naszym czytelnikom VODnews szczegóły produkcji.

Agnieszka Holland i Kasia Adamik reżyserami polskiego serialu

Zgodnie z naszymi doniesieniami (więcej TUTAJ), polscy artyści zaangażowali się w projekt realizowany na zlecenie Netfliksa. Za sterami zasiadły Agnieszka Holland i Kasia Adamik, które wyreżyserują wszystkie odcinki.

Według informacji serwisu Filmstart.pl, w obsadzie niezatytułowanej jeszcze produkcji znaleźli się m.in Robert Więckiewicz, Andrzej Chyra oraz Michalina Olszańska, Zofia Wichłacz, Patrycja Wolny i Maciej Musiał.

Holland i Musiał będą współproducentami polskiego projektu. Nad produkcją czuwać będzie także Joshua Long – pomysłodawca, twórca i scenarzysta serialu Netfliksa. Producentami wykonawczymi zostali Frank Marshall i Robert Zotnowski (związany z inną produkcją platformy „House of Cards”).

Co sądzi Agnieszka Holland o polskich aktorach?

O czy będzie polski serial dla platformy Netflix?

Serial kontynuuje wspaniałą tradycję zimnowojennych thrillerów szpiegowskich i prezentuje alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła. W 2002 roku, dwadzieścia lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju – i całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.Pierwszy sezon doczeka się ośmiu odcinków, a zdjęcia ruszyły na terenie Polski. Jak dowiedzieliśmy się, plany zdjęciowe są usytuowane w różnych zakątkach naszego kraju. Premiera światowa odbędzie się w 2018 roku.

Źródło
Informacja

Komentarze:

    1. Źródło było podane pod artykułem. Dodałem w treści, żeby nie było podejrzeń o przypisywanie autorstwa informacji 🙂

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL