nc+ GONews

nc+ planuje usługę Catch Up TV dla swoich abonentów

Platforma satelitarna nc+ szykuje dla abonamentów nową usługę Catch Up TV pozwalającą na oglądanie programów telewizyjnych z kilkudniowym opóźnieniem.

Platforma nc+ chce pozyskać młodszych widzów poprzez rozwój usług internetowych. Według zapowiedzi prezesa Manuela Rougerona, firma planuje uruchomić serwis z wideo na życzenie nie tylko dla abonentów. Więcej o nowej usłudze pisaliśmy TUTAJ – zgodnie z informacją owa platforma miałaby ruszyć jeszcze przed wakacjami. Zaś najprawdopodobniej w IV kwartale br. nc+ chce uruchomić usługę Catch Up TV – wynika z Wirtualnych Mediów.

Catch Up TV służy do archiwizacji wyemitowanych programów z kanałów telewizyjnych. Abonent będzie mógł bez konieczności nagrywania odtwarzać materiały z kilkudniowym opóźnieniem. Podobne rozwiązanie właśnie zostało wprowadzone u największego dostawcy telewizji kablowej UPC Polska (o czym pisaliśmy TUTAJ).

Według nieoficjalnych informacji, nowa opcja pojawić się ma pod koniec br. i będzie dostępna dla klientów platformy satelitarnej. Jak wynika z informacji, opcja Catch Up TV nie ma jeszcze oficjalnej nazwy, aczkolwiek sam produkt jest już gotowy ujrzeć światło dzienne.

Przypominamy, że operator wypuści na rynek nowy dekoder dostosowany do odbioru oferty OTT o roboczej nazwie Freedom, ale dostęp będzie możliwy także za pośrednictwem internetu i aplikacji niezależnie od urządzenia. W ofercie oprócz pozycji „na żądanie” (VOD), oferty PPV, dostępne mają być także kanały nadawane na żywo, w tym własne stacje nc+, jak m.in. kanały Canal+.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL