NewsVoD

Najlepsze polskie filmy dokumentalne na VoD.pl

W ramach O!Dokument, wspólnego projektu Onetu oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, na stronie serwisu VoD.pl można oglądać filmy dokumentalne za darmo.

Od 22 lutego 2017 roku, w każdą środę na VoD.pl będą się pojawiać nowe tytuły, które będą dostępne w ofercie serwisu przez kolejne miesiące.

Projekt trwać będzie do lutego 2018 r. Celem O!Dokument na VoD.pl jest promocja polskiego kina dokumentalnego i ułatwienie widzom dostępu do najlepszych polskich produkcji dokumentalnych.

– Co roku w Polsce powstaje wiele znakomitych pełnometrażowych i krótkometrażowych filmów dokumentalnych. Są pokazywane i nagradzane na festiwalach w Polsce i za granicą. Niestety dostęp widzów do nich jest ograniczony. Chcemy to zmienić – mówi Renata Pawłowska-Pyra, Pełnomocnik Dyrektora PISF, kierująca Działem Upowszechniania Kultury Filmowej i Promocji w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej.

– Dzięki inicjatywie O!Dokument na VoD.pl polskie filmy dokumentalne mają szansę na dotarcie do widzów w całej Polsce! Po raz pierwszy polskie kino dokumentalne jest dostępne na taką skalę w Internecie – dodaje Marcin Hajek Dyrektor Programowy VoD.pl

W pierwszym pakiecie filmów, dostępnych od 22 lutego na stronie VoD.pl, znajdzie się ponad 30 tytułów. Internauci będą mogli oglądać nowe, głośne polskie filmy dokumentalne m.in. „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” w reżyserii Pawła Łozińskiego – pokazywane niedawno na ekranach polskich kin, krótkometrażowe „Więzi” w reżyserii Zofii Kowalewskiej i „Punkt wyjścia” w reżyserii Michała Szcześniaka, które znalazły się na oscarowej shortliście, „Tonia i jej dzieci” w reżyserii Marcela Łozińskiego, filmowy portret fotografa Tadeuszka Rolkego „Dziennik z podróży” w reżyserii Piotra Stasika, „Efekt domina” w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego, „Casa Blanca” Aleksandry Maciuszek.

W pierwszej odsłonie O!Dokument znajdą się również filmy Wojciecha Staronia („Syberyjska lekcja”) Tomasza Wolskiego („Pałac”, „Lekarze”, „Złota rybka”), Pawła Ferdka („Odyseja złomowa”), Piotra Morawskiego („Dom nad Missisipi”, „Obietnica dzieciństwa”, „Tata, I love you”), Marty Minorowicz („Decrescendo”) i wiele innych.

Źródło: VoD.plLeave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL